Щорічно 2 липня весь світ відзначає День НЛО (World UFO Day) або День уфолога. Ця дата присвячується тим, хто вивчає містичні явища, які не мають ніякого раціонального пояснення, і об'єкти, які не вдалося впізнати.

Історія свята

Як відомо, наприкінці червня або на початку липня 1947 року в пустелі поруч із містечком Розуелл (Roswell) американського штату Нью-Мексико виявили дивний об'єкт. Уфологи переконані, що там розбилася «літаюча тарілка» з прибульцями.

Так як спецслужби Америки засекретили матеріали цієї справи, зараз нереально підтвердити або спростувати цю гіпотезу. Але це подія точно отримало широкий резонанс серед громадськості. Варто відзначити, що з «розуелльського інциденту» (Roswell UFO Incident) почалася історія уфології, і з'явився День НЛО. З тих пір земляни розділилися на два табори: тих, хто вірить в існування братів по розуму, і тих, хто це спростовує.

Що відомо про НЛО

Передбачувано, що наукові діячі не визнають уфологію наукою. У той же час у багатьох країнах існують великі організації і центри уфологічних досліджень, де працюють цілком авторитетні вчені. Умовно уфологів можна також розділити на два табори: тих, хто шукає докази позаземної присутності на нашій планеті, і тих, хто шукає пояснення цим загадковим явищам, намагаючись розширити межі сучасної науки.

Незважаючи на відсутність прямих доказів падіння НЛО в Розуеллі, щороку на свято на початку липня в місто приїжджають понад 200 тисяч людей, щоб обговорити всі незрозумілі явища з однодумцями. Зазвичай у цей день тут організовують фестиваль, на якому проходять різні семінари, лекції, спеціальні експозиції та навіть костюмований парад «інопланетян»(!).

Популярні новини зараз
ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Крім того, на дні проведення фестивалю в Розуеллі припадає пік туристичної активності: у готелях не залишається вільних місць, розкуповуються сувеніри з інопланетної символікою. Гостям показують відразу чотири місця аварії літаючої тарілки в околицях міста. В цілому «НЛО-індустрія» щорічно приносить економіці міста 5,2 мільйона доларів прибутку.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 1 липня українські моряки відзначили День флоту.