Влітку багато українських сімей виїжджають на відпочинок біля озера, де зростає ризик отримати небажані укуси від різних комах. Деякі проходять швидко, а з особливо важкими укусами потрібно негайно звертатися до медиків, передає сайт "24".

Ознайомтеся з найбільш поширеними укусами, які ви можете відчути на собі, щоб уберегти себе і своїх дітей.

Укус комара

Комариний укус схожий на почервонілц підшкірну бульбашку, яка дуже свербить. Зазвичай ніяких особливих заходів не вживають. Але якщо після укусу ви відчуєте жар, біль у суглобах або опухання лімфовузлів, слід терміново звернутися до лікаря – в кров потрапила інфекція.

Укус блохи

Укуси від блохи викликають сильний свербіж. Зазвичай вони з'являються групками по 3-4 точки і схожі на дрібні червоні пухирці. Місце укусу необхідно відразу промити водою з милом. Потім слід змастити укуси цинковим кремом. Не розчісуйте укуси, щоб не занести інфекцію.

Укус клопа

Хтось може взагалі не помічати укусів клопа, а у когось з'являється сильна алергічна реакція зі сверблячкою і болем. Насамперед, помийтеся з милом, приділяючи особливу увагу місцям укусів. У крайніх випадках вам може знадобитися протизапальний засіб.

Популярні новини зараз
Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців ТЦК більше не підписуватимуть повістки: вводяться важливі зміни Ці Знаки Зодіаку стануть багатими вже у липні: кому доля подарує успіх "Це тупість...": українці лютують через слова зірки "Кріпосної", після удару по дитячій лікарні
Показати ще
Укус павука

Більшість павукових укусів зовсім нешкідливі і неотруйні. Характерна ознака – дві точки, обрамлені колом. Якщо вас укусив павук, потрібно промити місце укусу водою з милом. Потім прикласти лід. Якщо укус опух, прийміть антигістамінний засіб. Якщо у вас є підозри, що павук був отруйним, негайно зверніться до лікаря.

Укус кліща

Кліщі переносять багато інфекцій, зокрема, можуть занести від людини іншій людині кримську геморагічну лихоманку і хворобу Лайма. Якщо раптом у вас вчепився кліщ, потрібно видалити його швидше, без масла, бензину і припікання. Використовуйте пінцет, підчепивши кліща ближче до шкіри і плавно потягнувши вгору. Потім промийте укусу водою з милом.

Укус мурашки

Укуси деяких видів мурашок (наприклад, рудої лісової) можуть бути отруйними. Після нього зазвичай буває свербіж, запалення і подразнення. Якщо симптоми не проходять, намастіть місце укусу маззю з кортизоном. А якщо з'явилися бульбашки "не лопніть" їх, щоб не занести інфекцію.

Укус оси і бджоли

Як відомо, отрута ос і бджіл не небезпечна для людини, але може викликати хворобливий стан та алергію. Тоді необхідно відразу ж звернутися до лікаря, тому що наслідки можуть бути дуже серйозними.

Під час прогулянок не забувайте про спреї проти комах і завжди оглядайте тіло на наявність укусів або комах удома.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у 5-річної американки після укусу кліща відмовили ноги.