День святого Валентина – одне з найяскравіших і романтичних свят у році, яке відзначається 14 лютого. Адже всі знають, що його ще називають Днем закоханих. Але далеко не кожен знає, як з'явився День святого Валентина. Історія свята покрита таємницею, а версій того, як з'явився День закоханих досить багато. І ми вирішили розповісти вам найцікавіші з них. Ви такого точно не очікували!

Як з'явився День святого Валентина

Першою і, мабуть, найдостовірнішою теорією вважається, що День святого Валентина став продовженням римського свята Луперкалій.

До 18 століття в Римі 14 лютого відзначали язичницьке свято родючості, яке і називався Луперкалії. У цей день люди молилися і приносили жертви королеві римських богів і богині Юні, яку також вважали покровителькою шлюбу. А жінки в цей день писали любовні записки, які повинні були кинути в спеціальну урну. Після цього чоловіки вибирали будь-яку з них, і відразу ж бігли шукати дівчину, яка написала її. Але вже після 18 століття люди вирішили, що сподіватися на долю не дуже добре і вирішили відзначати саме День святого Валентина.

Як з'явився День святого Валентина в релігії

Згідно з однією легендою, у 269 році римський імператор Клавдій II прагнув завоювати світ, але для здійснення цього задуму в армії не вистачало воїнів. Він вважав, що це все через сімейне життя, тому просто заборонив в церкві вінчати людей. Але молодий священик Валентин не послухав наказу і робив це потай.

Звичайно, з часом про це дізнався імператор, який відразу ж наказав його вбити. Поки Валентин сидів у в'язниці в очікуванні виконання наказу, він закохався в сліпу дочку одного їх наглядачів, Юлію. Він зумів зцілити і перед тим, як його повели на страту, молодий священик встиг залишити записку, де написав: "Твій Валентин". А через дві сотні років, у 496 році папа римський Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.
Саме так з'явився День святого Валентина згідно іншої теорії.

Популярні новини зараз
Названо дату, коли розпочнеться опалювальний сезон в Україні: грітимуться взимку не всі Заготівля помідорів на зиму без консервації: простий рецепт, з яким впорається кожен за 20 хвилин Головне за ніч: Зеленський несподівано втер носа усім, путін стягує військову техніку до кордону з Грузією, а в Дегестані зводять барикади Гречка продовжує стрімко дешевшати: які цінники виставили українські супермаркети
Показати ще

Дивіться: День Святого Валентина! ЯК І ЗВІДКИ З'ЯВИВСЯ цей свято? Ви будете ЗДИВОВАНІ!!!

Тепер ви знаєте, як з'явився День святого Валентина з різним теоріям, і можливо почнете інакше ставитися до цього торжества.