У п'ятницю, 25 травня, відзначається народне свято "Єпіфанов день". Православна церква в цей день вшановує пам'ять святителя Єпіфанія Кіпрського, єпископа. Існують вказівки, згідно з якими потрібно слідувати за покликом серця. Про це повідомляють ЗМІ.

Святий Епіфаній жив у IV столітті. В молодості він познайомився з ченцем Лукіаном і став християнином. Лукіан став наставником Єпіфанія і після хрещення прийняв його до свого монастиря.

Після деякого часу Епіфаній став архієреєм міста Саламін, Кіпр. На цій посаді святий ревно захищав християнську віру і допомагав бідним. Він помер у 403 році. Сьомий Вселенський Собор назвав святителя батьком і вчителем Православної Церкви.

У цей день до рябин, які росли перед будинком, виходили дівчата і, надівши найкращі червоні сарафани, водили навколо них хороводи з піснями і танцями, намагаючись задобрити духів вогню і не пустити їх на волю. Про те ж молилися і святому Єпіфанію. До речі, вважалося, що якщо ранок цього дня буде "в червоному каптані" (тобто буде яскрава зоря), то влітку трапиться багато пожеж.

Популярні новини зараз

Влад Яма з дружиною знову стали батьками: милі кадри з маленьким янголом

Нова кохана колишнього Ані Лорак показала їхнє сімейне щастя - двоє "діток"

"Стане матусею", - 45-річна Наталія Могилевська заінтригувала українців

Найпереробленіша з "Пацанок" Покрищук показала натуральну "красу" до операцій: "Впізнали жінку?"

Показати ще

Горобину в давнину чарівною силою наділяли і вважали оберегом. Згідно з повір'ями, горобина захищала людину не тільки від пожежі, але і від засухи, блискавок та інших негараздів, а тому, не дивно, що це дерево завжди намагалися посадити недалеко від будинку – часто її можна було побачити в палісадниках.

Багато повір'їв було пов'язано і з іншою рослиною, на яку звертали увагу в цей день. Говорили, що, якщо на Єпіфана на ставках з'явилися листя латаття — значить, заморозків більше не буде.

Приказки та прикмети:

- На сході небо червоне – до сухого літа.

- Сонце на зорі у "червоному каптані" – влітку не уникнути пожеж за сухої погоди.

- На горобині багато кольору – до хорошого врожаю льону.

- Якщо на ставках на Єпіфана з'явилися листя латаття, значить слід було очікувати закінчення заморозків, але якщо їх бутони все ще були закриті, то чекали повернення морозів.

- Приносити біле латаття в будинок вкрай небажано – може загинути вся домашня худоба.

- Якщо в ніч перед далекою поїздкою над лататтям прочитати спеціальну змову і взяти її з собою в дорогу, можна не боятися ніяких небезпек.

- Людей, які народилися 25 травня, протегує рубін. Носити їм слід лазурит або смарагд.

Дивіться сюжет про свята