У п'ятницю, 25 травня вшановується пам'ять Єпіфанія Кіпрського — одного з ранніх отців церкви, який прославився шаленим викриттям єресей. Єпіфаній багато подорожував, проте утворення його залишало бажати кращого. Про це повідомляють ЗМІ.

Відомо, що він вкрай негативно ставився до античної культури і філософії. Горобинівкою цей день називався на честь одного з найулюбленіших на Русі дерев.

До горобині приходили дівчата в червоних сарафанах і просили її вберегти оселі від пожеж. Про те ж молилися і святому Єпіфанію. До речі, вважалося, що якщо ранок цього дня буде "в червоному каптані" (тобто буде яскрава зоря), то пожеж влітку трапиться багато.

Горобина оберігала людей не тільки від пожежі, але і від інших нещасть — не дарма її завжди садили в палісадниках. Захищала вона і від пристріту. Гілка горобини, як вважали наші предки, допомагала тим, хто заблукав у лісі, знайти дорогу до дому.

Популярні новини зараз
"Більше не платимо...": українці повелися на жорсткий обман щодо доставки газу Гороскоп на тиждень з 15 по 21 квітня для всіх знаків Зодіаку: визнання для Овнів, перешкоди Дів та шанси Риб До 500 гривень повернеться на картку: ПриватБанк порадував приємним сюрпризом В Україні почнуть готувати школярів до реального життя: скасовують 11-річку та змінюють предмети
Показати ще

Багато повір'їв було пов'язано і з іншою рослиною, на яку звертали увагу в цей день. Говорили, що, якщо на Єпіфана на ставках з'явилися листя латаття — значить, заморозків більше не буде.

Латаття на Русі називали "одолень-травою", оскільки вона, на думку селян, могла долати нечисту силу і недуги, а також володіла приворотними властивостями. А ось білі латаття приносити в дім не слід: це загрожувало загибеллю худоби.

Приказки та прикмети:

- На сході небо червоне – до сухого літа.

- Сонце на зорі у "червоному каптані" – влітку не уникнути пожеж за сухої погоди.

- На горобині багато кольору – до хорошого врожаю льону.

- Якщо на ставках на Єпіфана з'явилися листя латаття, значить слід було очікувати закінчення заморозків, але якщо їх бутони все ще були закриті, то чекали на повернення морозів.

- Приносити біле латаття в будинок вкрай небажано – може загинути вся домашня худоба.

- Якщо в ніч перед далекою поїздкою над лататтям прочитати спеціальну змову і взяти її з собою в дорогу, можна не боятися ніяких небезпек.

- Людей, які народилися 25 травня, протегує рубін. Носити їм слід лазурит або смарагд.

Дивіться сюжет про свята