Народне свято Євдокія Свистуха відзначається 30 травня 2018 року (дата за старим стилем – 17 травня). За церковним календарем у цей день вшановується преподобна Єфросинія Московська. Назва "Свистуха" свято отримало з-за вітрів, які свистять в цей період.

Історія на Євдокію Свистуху

Преподобна Єфросинія народилася в 1353 році в князівській сім'ї. Її батько, князь Суздальський Димитрій, і мати, княгиня Анна, виховали дочку в послуху й любові до Бога. Коли дівчинці виповнилося 14 років, вони повінчали її з князем Московським Димитрієм Донським. Молоді одружилися по коханню. Їх союз призвів до світу двох князівств.

Головною опорою і підтримкою Євфросинії була любов до Господа. Чоловік розділяв з дружиною милосердя, пости і молитви.

З 1389 року, після смерті благовірного князя Димитрія від невиліковної хвороби, і за 1407 рік Єфросинія виховувала дітей, будувала храми і монастирі. Коли в останній рік її життя їй привидівся архангел Михаїл і сповістив про швидку кончину, вона вирішила залишити престол і стати черницею. Прийняла постриг з ім'ям Єфросинія, прожила ще декілька місяців і мирно відійшла до Господа.

Популярні новини зараз

Анна Богдан показала "Холостяка" з голим торсом: "Багато красивої краси"

Святослав Вакарчук пішов від дружини заради іншої жінки, - ЗМІ

Зірка "Дизель шоу" Булітко згадала свій ніжний танець з Чапкісом: "Останній вальс"

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

Чудесні діяння почалися під час ходи до святої своєї останньої обителі – Вознесенського монастиря. 30 осіб, які доторкнулися до її одеж, зцілилися від різних хвороб.

Традиції та обряди на Євдокію Свистуху

У цей день стежать за погодою. По ній пророкують, яким буде літній сезон.

Закликають небесного сторожа Ондрона, він же Адріан, допомога посівам. Легенда свідчить, що цей святий зберігає у себе ключі від небесних врат, які утримують дощові хмари. Коли посуха люди просять його напоїти землю. Для цього є спеціальні замовляння і ритуали.

Всі обряди для закликання дощу повинен проводити чоловік, бажано від 33-х років. Поширений такий обряд: чоловік виходить на простір з гілкою осики, кланяється на чотири сторони, обстругує гілку, вимовляючи при цьому змову, і встромляє її в землю. Якщо осики поруч немає, можна стати спиною до вітру і прочитати особливі слова.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 29 травня православна церква вшановує пам'ять Преподобного Феодора Освященного. Він походив з Єгипту і був сином багатих і знатних батьків-християн.