На Черкащині В Холодному Яру розцвів рідкісний пролісок складчастий. Прекрасні первоцвіти зайняли площу в 60 гектарів.

Цю інформацію повідомляє 24 канал.

Студенти-екологи та біологи вже 17 років кожної весни захищають первоцвіти Холодного Яру. Це найбільша у світі рівнинна популяція підсніжника складчастого.

Як кажуть фахівці, головною загрозою для пролісків зараз є не браконьєри, а туристи.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у вінницьких лісах розквітли проліски на тлі високої температури, що неприродно для зимової пори. Про це повідомляє Politeka.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Показати ще

Місцеві жителі, незважаючи на те, що ці квіти занесені в Червону книгу, їх тепер масово зривають і продають. Кажуть, зимові проліски швидко розкуповують. За букет первоцвітів продавці просять 25 грн. Квітникарі розповідають, що це вже друга зима, коли під Новий рік з'являються підсніжники.

"Раніше при тих зимах можна було тільки в казці таке побачити. Ну, а зараз самі бачите, - реально. Під Новий рік - справжні проліски. Всі дуже дивуються, що під Новий рік - проліски. Це друга зима, така була теж, в цей час теж були проліски на Новий рік", - каже продавець Ігор.

Також портал повідомляв про те, що в Києві створили мобільні спецгрупи, які будуть "полювати" на осіб, що первоцвіти знищують і рідкісні рослини. Про це повідомляється на офіційному сайті КМДА.

Ці заходи вводить "Київзеленбуд" в рамках загальнодержавної операції "Первоцвіт". Передбачається патрулювання і виявлення факту знищення весняних квітів.

"На підприємствах КО "Київзеленбуд" створено мобільні патрульні групи з виявлення фактів знищення ранньоквітучих рослин (різні види шафранів, крокуси, проліски, білоцвіт, сон-трава, черемша і т. д.). До мобільних патрульним бригадам залучені працівники Державної екологічної інспекції, Державної лісової інспекції та ГУ Національної поліції р. в Києві. Бригадири мобільних патрульних служб щотижня убудт звітують про виконану роботу, кількість виявлених порушеннях, збитки та вжиття заходів по відшкодуванню цієї шкоди ", - йдеться в повідомленні столичної міської адміністрації.