У суботу, 23 червня, в народі відзначають день пам'яті священномученика Тимофія, який жив у 4 столітті. У цей день люди прагнули побачити, як можна більше "знаків долі". З цієї причини вважалося, що у зірок є заборона на ліниву роботу. Про це повідомляють ЗМІ.

Тимофій відомий як людина великої праведності і висоти духу, за це нагороджений Господом даром творити дива, що допомогло йому привести до християнської віри багатьох язичників.

Керувавший у той час Юліан Відступник поспішив кинути Тимофія до темниці, але навіть в ув'язненні святитель не звернув із обраного шляху. Він проповідував, говорив про віру, звертаючи до неї, з багатьма людьми і тими, хто був з ним в ув'язненні, і з тими, хто просто приходив до темниці побачити рідних або друзів.

Зрештою, Тимофію відрубали голову. Згідно легендам, перед гробницею святителя в Константинополі, куди перенесли його мощі, сталося багато чудес.

На Тимофія особливого значення надавали різним знаменням, як вважалося, в цей день неодмінно правдивим, але, на жаль, у більшості своїй не сулившим нічого доброго, а більше всіляких бід; втім, якщо це не допомагало їх оминути, то хоч дозволяло людям з гідністю їх зустріти.

Популярні новини зараз

Марина Боржемська на відпочинку знайшла заміну В'ячеславу Узєлкову: "Моя любов"

Наталія Могилевська після дієти ошелешила стрункою фігурою в костюмі: "Боже, шикарна"

Лариса Ніцой "викрила" школярів по всій Україні, картина плачевна: "Ненормальна ситуація"

"Шо ти ригаєш...": Анастасія Приходько нарвалася на жорстку відповідь за приниження на "Співають всі"

Показати ще

Знамення могли бути й більшими і зовсім малими, такими, яким в інші дні не надавали значення взагалі. Так, якщо на гумнах помічали низки мишей - вірили, що прийде голодний рік. Бачили ранкової пори вовків на полях – боялися, що почнеться мор серед худоби.

Поганим знаменням вважали воронячі зграї, що летіли з-за лісу - мор скосить багатьох людей. Стогін землі, почутий цим днем, попереджав про пожежу.

Якщо ж по небу проносився вогняний змій, значить, наближалася війна. Про все це говорили: "Тимофіївські знамення грозою загрожують". І велика радість випадала тим селах, де нікому і нічого не стало з таких знаменів.

Головні традиції 23 червня — увага до дрібниць з метою знайти в них пророчий сенс, обряди по позбавленню від нечистої сили.

— У народі святого Тимофія шанували, зокрема, за те, що в його день траплялися різного роду знамення. Знамення ці віщували, в основному, погане — але тим важливіше вони були для людей, які отримували можливість підготуватися до неприємних подій. Будь-яка дрібниця, на яку в інший день ніхто б не звернув уваги, на Тимофія набувала пророчого значення.

— Якщо у цей день по гумну вервечками бігали миші — це обіцяло голодний рік. Якщо по полях вранці бродили зграї вовків — до загибелі худоби. Якщо ворони зграєю летіли з-за лісу — це означало, що буде повальний мор людей. Якщо Мати Сира Земля стогне — до пожежі. А якщо хто-небудь побачить у небі вогняного змія — бути війні.

Дивіться сюжет про свята