Про це свідчать результати соціологічного дослідження Kantar Україна, проведеного за ініціативи Фундації Дарини Жолдак. Більшість молоді впевнена, що креативний клас в Україні представлений слабко, а талановиті творчі люди частіше за все виїжджають за межі країни. Однак кожен третій підліток хотів би обрати творчу професію, а 74% населення впевнені, що талант є у кожного, його тільки треба віднайти.

Більшість молоді впевнена, що креативний клас в Україні представлений слабко, а талановиті творчі люди частіше за все виїжджають за межі країни. Однак кожен третій підліток хотів би обрати творчу професію, а 74% населення впевнені, що талант є у кожного, його тільки треба віднайти.

Серед головних перепон: фінансові труднощі, невпевненість у собі, небажання або невдалі спроби, а також нерозуміння, куди і як потрібно рухатися.

«Хибні та абстрактні уявлення про креативні індустрії, а також брак інформації, підтримки, однодумців, нерозуміння шляху і рольових моделей призводять до того, що талановита людина зраджує своєму талантові. Обирає «нормальну» професію, яку насправді не любить. У кращому випадку вона прийде до свого покликання пізніше. В гіршому — страждатиме все життя. Ми готові стати своєрідним провідником не тільки для творчої молоді, а й для всіх, хто відчуває в собі силу таланту», — коментує засновник фундації Андрій Федорів. Дослідження також показало, що понад 80% молодих людей відкриті до змін та готові розвивати свої здібності, але не розуміють, як це зробити, та позбавлені інструментарію. До того ж підліткам важливо відчувати схвалення від оточення. Однак сьогодні п’ята частина молоді ні від кого не чує про свій талант, а 67% хочуть, щоб у навчальному закладі розповідали, як розвивати свої творчі здібності.

Дослідження Kantar Україна

Популярні новини зараз

Літак почав втрачати висоту через обмерзання, в мережі з'явилися переговори пілота з диспетчером: "Ми нічого не можемо"

Військовий призов в Україні скасовувати не будуть, але змінять термін служби: заява Міноборони

Потап зненацька застав Настю Каменських за дивним заняттям: "Спускаюся вниз, а там..."

Головне за 3 грудня: перемога "Шахтаря", фатальний поворот "голодної туси", фінал "Холостячки" і мінімалка в 6700 гривень

Показати ще

«Нещодавно Фундація змінила фокус діяльності та зосередилась на підтримці талантів України. Результати дослідження підтверджують своєчасність такого рішення. Ми отримали чіткі відповіді, підтвердили гіпотези, тож тепер глибше розуміємо контекст, проблематику та усвідомлюємо масштаби. Єдиного правильного алгоритму дій в креативних індустріях, на жаль, не існує, однак ми готові запропонувати конкретні інструменти і рішення, які допоможуть кожному знайти свій шлях у творчих професіях», — зазначає Марія Артеменко, громадська діячка та СЕО Фундації Дарини Жолдак.

Згідно з дослідженням, молодь частіше за дорослих розглядає можливість монетизації свого таланту та перетворення творчих захоплень на гідний заробіток. Але головними перевагами реалізації таланту, як для дорослого населення, так і для підлітків, є самоповага та щастя.

Дослідження Kantar Україна

Фундація Дарини Жолдак — громадська організація, яку заснував Андрій Федорів. Фокус діяльності спрямований на підтримання талановитих підлітків і їхню реалізацію в креативних індустріях. Кількісно-якісне дослідження «Ставлення підлітків і населення України до таланту та креативних індустрій» проводилося у такі етапи: якісний (онлайнова фокус-група з підлітками, тривалість 120 хвилин), кількісний (онлайнове опитування молоді 13–19 років, 400 молодих осіб; онлайнове опитування міського населення України 18–55 років, 1000 осіб, у містах України, без зони ООС, АР Крим)