Український журналіст і телеведучий Костянтин Грубич, який нещодавно перехворів на Covid-19, відкрив секрети приготування справжнього бограча, а також розповів історію цієї ситної
Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЧитайте Знай в Google News!
"Від початку бограч був стравою угорських пастухів – тушкованим м'ясом у казанку. Саме слово "бограч" перекладається з угорської як "казанок", а "гуляш" з угорської – пастух. Звідси й поширена інша назва страви – бограч-гуляш – казанок пастуха. Мій ужгородський товариш Едгар Петі у своїй пречудовій книжці "Бограч та інші страви від бетяра" зазначає, що колись пастухи брали із собою на полонину тільки сало, хліб та сіль. Єдиним посудом для приготування у них був бограч. Цей вид казана залишився в них ще з часів кочового минулого.", - написав Грубич.
Він розповів, що угорці прийшли на сучасні землі Європи зі Сходу, їхні племена були кочовими і дуже войовничими. Щонайменше три тисячоліття тому бограч пройшов шлях з праугорським плем’ям від Уралу до Кавказу й Північного Причорномор'я, а далі через пів Європи до Дунаю. До слова, паприка – один із найголовніших інгредієнтів сучасного бограча – потрапила до казана значно пізніше - лише у XYI столітті.
Еллерт в битовусі виявився повним лінивцем, у Мішиної здали нерви: "Нічого не робить"
Колишня Олександра Пономарьова розкрила несподіваний секрет: "Ми з його дружиною - подруги"
Млинці з маком на Масляну: дуже тонкі, можна напекти гору хоч у 100 штук
Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"
Приготування бограчу:
На вогнищі добре розігріти казан, вкинути сало і трохи згодом порізане великими шматками м’ясо (здебільшого телячі реберця та свинячий м'якуш). Не відходячи від казана ні на мить, перегортати м'ясо до тих пір, поки "сік", який виділився, не випарується. Тоді налити олії (або смальцю), додати кільцями порізану цибулю й смажити, доки вона не підрум'яниться.
Далі додати порізану кільцями моркву та корінь петрушки і, помішуючи, тушкувати до м'якості. Насипати паприки і чорного перцю (меленого або горошку). Зважати, аби не пересмажилася паприка, позаяк бограч тоді стане несмачний. Долити води, щоб накрила м'ясо, додати кілька порізаних помідорів і стручок-два гіркого перцю. Посолити.
Коли все добре прокипить і м'ясо стане м'яким, а на це може піти година, додати почищену й нарізану картоплю та долити ще води. При потребі додати сіль, перець, а також дрібно посічену петрушку і кріп. Варити, поки картопля не звариться і лише тоді долити в казан склянку-дві червоного сухого вина і децу горілки. Дати бограчу покипіти ще кілька хвилин, зняти з вогню і залишити настоюватися 10 хвилин.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.uа",
Також "Знай.uа" писав,