На пленарному засіданні РНБО в ніч на 26 листопада, а згодом – у ВР, Порошенко завірив українців, що обмеження Конституційних прав і свобод у зв`язку з введенням воєнного стану не буде.

Натомість в пункті 3 Указу Президента “Про введення воєнного стану в Україні” чітко зазначено: “У зв`язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”.

На це звернула увагу експерт Громадського руху "Рідна країна" Валентина Різник, прокоментувавши ситуацію з розходженням слів і дій Президента.

"Звичайно воєнний стан неможливий без обмежень, оскільки цей закон передбачає введення в дію засекречених актів, які діють лише під час воєнного стану – розвідка отримує більше повноважень, відкривається доступ до стратегічних запасів і так далі. Обмеження права на зібрання теж є логічним. В разі масштабної пропагандиської кампанії з боку Росії можливий сценарій захоплення адміністрацій та будівель силових структур “зеленими чоловічками”, як це відбулось в Луганській і Донецькій областях. Але найбільше сьогодні громадян лякає не заборона мітингів. Питання, яке найбільше всіх цікавить – чи буде держава втручатись в особисте листування та приватну власність", - зазначила вона.

На думку Різник, президент втратив довіру народу, якщо робити висновки із невиконаних обіцянок, зокрема: зняття недоторканності, порядок проведення імпічменту, долар по 15 грн та завершення війни. Експерт також звернула увагу на те, що це далеко не перша неузгоджена заява Президента, яка викликала обурення в суспільстві.

Популярные статьи сейчас

"Холостячка" Мишина занялась самым нелюбимым делом ради Эллерта: "Жду тебя, любименький"

"Станет мамочкой", - 45-летняя Наталья Могилевская заинтриговала украинцев

Покрыщук назвала самую большую ошибку девушек: "Думаете, что ваша пи*да какая-то особенная"

Вместо Никитюк на роль Холостячки предложили коллегу Мишиной, украинки красавицу не оценили: "Не вписывается"

Показать еще

"До цього далеко неповного переліку слід додати забуту передвиборчу програму та постійну дрібну брехню, як, наприклад, під час виступу у Верховній Раді 26 листопада, де він сказав, що на екстреному засіданні Радбезу ООН країни-члени спочатку відхилили запропонований Росією порядок денний, а потім "Україна внесла свій проект, який був підтриманий більшістю голосів" і назвав це “дипломатичною перемогою". Насправді рада лише відхилила запропонований Росією проект і на словах засудила її дії. Ну і звичайно виникає питання – чи можна називати дипломатичною перемогою той факт, що проти проекту Росії проголосувало лише 7 із 15 країн членів (США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Польща, Швеція, Нідерланди)? Це ж навіть не половина. 4 країни висловились “за”(Росія, Китай, Казахстан, Болівія), 4 країни утримались від голосування (Перу, Кувейт, Кот-д’Івуар, Екваторіальна Гвінея)", - підкреслили у "Рідній країні".

Експерт додала, що слід звернути увагу на 3 пункт про обмеження:

"….і чути від Президента кожного разу, що Конституційні права обмежуватись не будуть. Будуть, а от чи будуть зловживання – це вже покаже час. На жаль, історія з постійною брехнею від Президента оптимізму не вселяє", - підсумувала вона.

Дивіться: Воєнний стан ввели на 30 діб у 10 областях

Нагадаємо, путінський посол пригрозив Чехії "кримським сценарієм". Як повідомляв "Знай.ua", після запровадження воєнного стану у десяти областях України Генштаб активно готується до ймовірних провокацій ворога на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Також "Знай.ua" писав, Росія пред'явила українцями нечувані обвинувачення.