Національне антикорупційне бюро (НАБУ) вдалося до безпрецедентних фальсифікацій у справі «Роттердам+», що остаточно підриває довіру до професійності цього органу.


Про це заявив народний депутат, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко.


«Замість реальної боротьби з корупцією бюро перетворилося в агентство, яке спеціалізується на чорному піарі та замовних політичних іграх. Кілька днів тому ми стали свідками ганебного вчинку детективів НАБУ – публікація в ЗМІ прослушки приватних розмов громадян, які не мають жодного відношення до будь-якої кримінальної справи», - зазначив нардеп на своїй сторінці в Facebook.


Екс-голова СБУ додав, що подібні дії дискредитують всю антикорупційну систему.


«Правоохоронним органам надано право прослуховувати громадян лише з метою збирання доказів для судового процесу, а не для того, щоб приватні розмови публікувати в ЗМІ для подальшого шантажу», - наголосив надреп.

Популярные статьи сейчас
Масштабное мартовское повышение пенсий: 2300 получат не все Плюс 2361 грн на карту ежемесячно: кто из пенсионеров в 2025 году получит солидный бонус Доллары с "заначки" могут разочаровать: начали действовать новые правила обмена валюты В Украине 60-летние больше не смогут выйти на пенсию: когда и как изменятся требования к стажу
Показать еще


Наливайченко наголосив, що подібні дії не мають нічого спільного з правоохоронною діяльністю. А відповідальні особи мають бути негайно відсторонені для проведення перевірки та притягнення до відповідальності.
«Що ж до справи «Роттердам+», то я не раз аналізував тут «доказову базу», яка була зібрана за 4 роки розслідування. Як би НАБУ не хотіло цього визнавати, але в матеріалах об’єктивно немає жодних доказів. Там немає ні встановленої шкоди, ні винних, ні потерпілих. Єдиним можливим і законним рішенням в такій ситуації було закрити справу, що прокурори і зробили», - підсумував Наливайченко.
Нагадаємо, 27 серпня 2020 року САП закрила справу «Роттердам+». Причина – відсутність доказів школи від дії формули.
29 вересня рішення САП підтримав Офіс генерального прокурора. Згодом рішення САП про закриття справи законним визнав Вищий антикорупційний суд, рішення якого вступило в силу 17 листопада 2020 року.