Первопричина вспышки кори в Украине — нежелание родителей вакцинировать детей, кроме того, иммунитет от кори - перекрестный и повторно заразиться вирусом - невозможно.

По предварительным данным, В Киеве корью заболели уже 54 человека, среди которых - 43 ребенка. Об этом сообщили в пресс-службе Главного управления Госпродпотребслужбы в Киеве. Там также отметили, что первые признаки болезни у большинства людей появились в результате посещения одного из массовых мероприятий. К тому же, в Госпродпотребслужбе отмечают, что почти все больные не были привиты против кори, поскольку отказались от вакцинации.

В законодательстве Украины прописана обязательная вакцинация против шести инфекционных заболеваний: дифтерии, коклюша, кори, полиомиелита, столбняка и туберкулеза.

Однако, по государственной программе иммунопрофилактики за счет национального бюджета покрывается десять инфекционных болезней и еще одна болезнь — бешенство. В данном случае имеется ввиду не о вакцинация по календарю, а случай укуса зараженного животного. О том, есть ли эпидемия кори в Украине, рассказал доцент кафедры детских инфекционных болезней и детской иммунологии Национальной медицинской академии последипломного образования Федор Лапий в эфире радиостанции Голос Столицы. (текст публикуется на языке оригинала)

Починаючи з 11 січня і протягом місяця в школи і дитячі садки не будуть допускатися діти, які не мають довідок про вакцинацію від кору або документа, що дитина перехворіла на цю хворобу і тепер має до неї імунітет. Про це заявив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.

Популярные статьи сейчас
Россияне могут нанести массированный удар иранскими дронам Shahed-136, в опасности даже столица Когда в украинских супермаркетах подешевеют яйца: ответ эксперта Главное за ночь: "сюрприз" от ВСУ, предсказание смерти путина, удорожание автогаза и почему следует закупиться продуктами Тоня Матвиенко рассказала, что никогда не простит Арсену Мирзояну: "Оно себя так, падло, ведет..."
Показать еще

Чи достатньо цих засобів, щоб запобігти епідемії?

Якщо чесно сказати, для мене це новина на сьогодні. Я не член групи регулювання на кір в місті Києві. Я член оперативного штабу МОЗ. І, в принципі, цілком очікувано, що слідом за Одесою і багатьма іншими регіонами Київ прийняв естафету щодо захворюваності на кір і ми вже маємо більшу кількість випадків або майже наближаємось до кількості випадків кору, які були у нас протягом всього 2017 року. Буквально за перший тиждень нового року ми маємо річну кількість всього 2017 року і, зрозуміло, що не стільки питання в тому, що саме діти відвідували. Те, що діти не вакциновані — це є першопричина. Друге — те, що будь-які зібрання людей, а сюди ми можемо відносити і класи шкіл, сюди ми можемо відносити групи в дитячому садочку, це, звичайно, буде сприяти поширенню вірусу кору до нових випадків і, на превеликий жаль, нові випадки можуть нам принести нові смерті.

Як батькам потрібно діяти?

Нічого нового не придумали, бо в світі є достатньо прикладів того, що вакцини працюють. Ми маємо приклади і в України, ми маємо приклади в країнах ЄС і те, що, дійсно, дозволяє здобути імунітет — це пройти вакцинацію. Вакцини дуже ефективні. Дві дози вакцини забезпечують захист у 98% щеплених дітей. Таким чином діти набувають захист. А ті два відсотки, які не відповіли на вакцинацію, повинні бути захищені за рахунок тих 98%. Те, що ми маємо підйоми захворюваності на кір в Україні кожні 5-6 років, взагалі маємо такі спалахи — це є результат низького рівня охоплення. В світі є приклади Північної Америки, Південної Америки, де при стабільних високих рівнях охоплення вони досягли елімінації кору. Це означає, що нема циркуляції вірусу кору і були лише завозні випадки, коли вірус завозиться ззовні, з інших континентів і серед невакцинованих спільнот, релігійних спільнот може виникнути спалах, але він самостійно обмежується в часі, це імпортований вірус.

Кажуть про те, цим кором можна захворіти повторно.

Цей фейк. Я можу пояснити іншими словами. Дійсно, існують так звані генотипи вірусу. У нас в Україні, наскільки я знаю, перед новим роком повідомлялось, що на оперативному штабі в Україні вже ідентифіковано шість генотипів, але справа в тому, що імунітет не залежить від генотипу. Незалежно яким генотипом ви вірусом кору перехворіли, імунітет перехресний. Незалежно який вірус кору входить до типу вакцини, бо є декілька вакцин в світі. Цей імунітет перехресний, тому повторно перехворіти кором, якщо ви відповіли на вакцинацію, або якщо ви перехворіли кором і набули імунітет, ви не можете. rudaw.net Корь в Черновцах. 66% заболевших не были вакцинированы - спецкор В Одесі на початок січня діагноз кір поставили більш, ніж 700 людям. 63% тих, хто захворіли — це діти. Ця тенденція не лише стосується Одеси — І міста Києва, в тому числі. У нас майже 75% — це хворі діти. Якщо брати статистику в цілому по Україні, більше 50% — це діти від року до восьми років включно.

Чому діти?

У дітей є сприятливі умови для передачі вірусу. По-перше, діти повинні бути вакциновані, а вони не вакциновані. По-друге, коли ми говоримо, що діти шкільного віку і у нас таких дітей багато, збираються в дитячому колективі, класі і тут є сприятливі умови для передачі вірусу від дитини до дитини. В Києві діти вийшли на навчання напередодні того, коли статистика зростає.

Чому?

Можливо, це стало, дійсно, неочікувано, коли під час відвідування одного громадського заходу багато дітей в одному місці заразились і додали сильно статистиці. Прекрасно розуміємо, що це ще не все, але ми почали відмічати нові випадки перед новим роком, одразу після нового року, бо ми ж говоримо, що дитина відвідала захід або хворий відвідав захід і міг відвідати інші громадські місця.

Чи є статистика географічна захворюваності?

Якщо декілька дітей, які захворіли на кір, перетинаються в просторі, в часі, то таким чином ми можемо визначити, де вони були і з ким в контакті. В даному випадку різні діти поступали в один і той самий час, і коли збираються так звані дані анамнезу, де були вони, з ким контактували, ті громадські місця, якщо вони вказують одне й те саме місце, значить, десь там вони і перетнулись — чи це дитячий день народження, чи це дозвільний центр, чи це є масовий захід.

Яким чином це коло людей, які контактували із тим, хто захворів, відпрацьовується?

Коли надходить дитина або, скажімо, звертаються батьки з дитиною, яка має ознаки хвороби, які характерні для кору, звичайно, батьків питають, чи дитина вакцинована. Ми звертаємо увагу на симптоми, а кір має достатньо характерні симптоми захворювання і, відповідно, збираються так звані дані анамнезу епідконтакту, епіддані, коли ми говоримо, де ви були, з ким ви контактували, чи немає серед ваших знайомих друзів з симптомами, які мають подібні прояви і таким чином проводиться розслідування.

Ранее начальником Главного управления Госпродпотребслужбы в Киеве Олегом Рубаном было заявлено, что об эпидемии кори в Украине говорить рано. В свою очередь, врач-инфекционист Евгения Менжулина считает, что вспышка кори в Украине была прогнозируема.

Как ранее сообщал портал "Знай.ua", в детской поликлинике осмотр проводил пьяній хирург.