Першопричина спалаху кору в Україні - небажання батьків вакцинувати дітей, крім того, імунітет від кору - перехресний і повторно заразитися вірусом - неможливо.

За попередніми даними, В Києві на кір захворіли вже 54 людини, серед яких - 43 дитини. Про це повідомили в прес-службі Головного управління Госпродпотребслужби в Києві.

Там також відзначили, що перші ознаки хвороби у більшості людей з'явилися в результаті відвідування одного з масових заходів. До того ж, в Госпродпотребслужбе відзначають, що майже всі хворі не були щеплені проти кору, оскільки відмовилися від вакцинації.

У законодавстві України прописана обов'язкова вакцинація проти шести інфекційних захворювань: дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правця і туберкульозу.

Однак, за державною програмою імунопрофілактики за рахунок національного бюджету покривається десять інфекційних хвороб і ще одна хвороба - сказ. В даному випадку мається на увазі не про вакцинація за календарем, а випадок укусу зараженої тварини. Про те, чи є епідемія кору в Україні, розповів доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти Федір Лапій в ефірі радіостанції Голос Столиці. (Текст публікується мовою оригіналу)

Популярні новини зараз

Московські попи втекли з похорону українського захисника: "Героям Слава!"

Вагітна дружина Віктора Павліка опинилася в лісі з сокирою і тортом - "Готуємося!"

Папа римський Франциск зажадав зупинити насильство на Донбасі: "З тривогою слідкую"

Скрябін увійде в історію в самому серці Києва: ноти вже на асфальті

Показати ще

Починаючи з 11 січня і протягом місяця в школи і дитячі садки не будуть допускатися діти, які не мають довідок про вакцинацію від кору або документа, що дитина перехворіла на цю хворобу і тепер має до неї імунітет. Про це заявив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.

Чи достатньо цих засобів, щоб запобігти епідемії?

Якщо чесно сказати, для мене це новина на сьогодні. Я не член групи регулювання на кір в місті Києві. Я член оперативного штабу МОЗ. І, в принципі, цілком очікувано, що слідом за Одесою і багатьма іншими регіонами Київ прийняв естафету щодо захворюваності на кір і ми вже маємо більшу кількість випадків або майже наближаємось до кількості випадків кору, які були у нас протягом всього 2017 року. Буквально за перший тиждень нового року ми маємо річну кількість всього 2017 року і, зрозуміло, що не стільки питання в тому, що саме діти відвідували. Те, що діти не вакциновані — це є першопричина. Друге — те, що будь-які зібрання людей, а сюди ми можемо відносити і класи шкіл, сюди ми можемо відносити групи в дитячому садочку, це, звичайно, буде сприяти поширенню вірусу кору до нових випадків і, на превеликий жаль, нові випадки можуть нам принести нові смерті.

Як батькам потрібно діяти?

Нічого нового не придумали, бо в світі є достатньо прикладів того, що вакцини працюють. Ми маємо приклади і в України, ми маємо приклади в країнах ЄС і те, що, дійсно, дозволяє здобути імунітет — це пройти вакцинацію. Вакцини дуже ефективні. Дві дози вакцини забезпечують захист у 98% щеплених дітей. Таким чином діти набувають захист. А ті два відсотки, які не відповіли на вакцинацію, повинні бути захищені за рахунок тих 98%. Те, що ми маємо підйоми захворюваності на кір в Україні кожні 5-6 років, взагалі маємо такі спалахи — це є результат низького рівня охоплення. В світі є приклади Північної Америки, Південної Америки, де при стабільних високих рівнях охоплення вони досягли елімінації кору. Це означає, що нема циркуляції вірусу кору і були лише завозні випадки, коли вірус завозиться ззовні, з інших континентів і серед невакцинованих спільнот, релігійних спільнот може виникнути спалах, але він самостійно обмежується в часі, це імпортований вірус.

Кажуть про те, цим кором можна захворіти повторно.

Цей фейк. Я можу пояснити іншими словами. Дійсно, існують так звані генотипи вірусу. У нас в Україні, наскільки я знаю, перед новим роком повідомлялось, що на оперативному штабі в Україні вже ідентифіковано шість генотипів, але справа в тому, що імунітет не залежить від генотипу. Незалежно яким генотипом ви вірусом кору перехворіли, імунітет перехресний. Незалежно який вірус кору входить до типу вакцини, бо є декілька вакцин в світі. Цей імунітет перехресний, тому повторно перехворіти кором, якщо ви відповіли на вакцинацію, або якщо ви перехворіли кором і набули імунітет, ви не можете. rudaw.net Корь в Черновцах. 66% заболевших не были вакцинированы - спецкор В Одесі на початок січня діагноз кір поставили більш, ніж 700 людям. 63% тих, хто захворіли — це діти. Ця тенденція не лише стосується Одеси — І міста Києва, в тому числі. У нас майже 75% — це хворі діти. Якщо брати статистику в цілому по Україні, більше 50% — це діти від року до восьми років включно.

Чому діти?

У дітей є сприятливі умови для передачі вірусу. По-перше, діти повинні бути вакциновані, а вони не вакциновані. По-друге, коли ми говоримо, що діти шкільного віку і у нас таких дітей багато, збираються в дитячому колективі, класі і тут є сприятливі умови для передачі вірусу від дитини до дитини. В Києві діти вийшли на навчання напередодні того, коли статистика зростає.

Чому?

Можливо, це стало, дійсно, неочікувано, коли під час відвідування одного громадського заходу багато дітей в одному місці заразились і додали сильно статистиці. Прекрасно розуміємо, що це ще не все, але ми почали відмічати нові випадки перед новим роком, одразу після нового року, бо ми ж говоримо, що дитина відвідала захід або хворий відвідав захід і міг відвідати інші громадські місця.

Чи є статистика географічна захворюваності?

Якщо декілька дітей, які захворіли на кір, перетинаються в просторі, в часі, то таким чином ми можемо визначити, де вони були і з ким в контакті. В даному випадку різні діти поступали в один і той самий час, і коли збираються так звані дані анамнезу, де були вони, з ким контактували, ті громадські місця, якщо вони вказують одне й те саме місце, значить, десь там вони і перетнулись — чи це дитячий день народження, чи це дозвільний центр, чи це є масовий захід.

Яким чином це коло людей, які контактували із тим, хто захворів, відпрацьовується?

Коли надходить дитина або, скажімо, звертаються батьки з дитиною, яка має ознаки хвороби, які характерні для кору, звичайно, батьків питають, чи дитина вакцинована. Ми звертаємо увагу на симптоми, а кір має достатньо характерні симптоми захворювання і, відповідно, збираються так звані дані анамнезу епідконтакту, епіддані, коли ми говоримо, де ви були, з ким ви контактували, чи немає серед ваших знайомих друзів з симптомами, які мають подібні прояви і таким чином проводиться розслідування.

Раніше головою Головного управління Госпродпотребслужби в Києві Олегом Рубаном було заявлено, що про епідемію кору в Україні говорити рано. У свою чергу, лікар-інфекціоніст Євгенія Менжуліна вважає, що спалах кору в Україні була прогнозована.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", в дитячій поліклініці огляд проводив нетверезий хірург.