Негайно вжити превентивні та протиепідемічні заходи для запобігання подальшого поширення кору вимагає від уряду партія “Наш край”. Про це йдеться у зверненні, яке направив співголова партії Олександр Мазурчак до Кабміну.

За його словами, задля ефективної боротьби з захворюванням, необхідно негайно вакцинувати ще 50% населення.

“На сьогодні спалах кору офіційно зафіксовано на Київщині, Одещині та Запоріжжі. Хворіє понад 200 осіб, 5 летальних випадків. За січень-листопад минулого року зафіксовано 3382 хворих – це у 43,3 разу більше, ніж минулого року. Вакцинація – єдиний шлях боротьби з захворюванням. Сьогодні вакциновано лише 45%, а щоб зупинити спалах, потрібно вакцинувати ще 50% українців. Уряд має негайно вжити превентивні та протиепідемічні заходи для запобігання подальшого поширення кору”, – наголосив Олександр Мазурчак.

Він додав, що істерію навколо поширення захворювання підігріває мовчазна позиція чиновників.

“Протягом двох тижнів ситуація навколо спалахів кору продовжує підігріватись. Головним чинником її розігріву є мовчазна позиція влади. Відсутність будь-якої інформації про готовність МОЗ до локалізації спалахів та можливої епідемії, наявність достатньої кількості вакцини – все це працює на руку істерії», – переконаний Олександр Мазурчак.

Популярні новини зараз

Бойовики "ЛНР" проїхалися на танку по кладовищу, зруйновано десятки могил: "Дивуватися нічому"

"Холостяк" Михайло Заливако запропонував українцям обрати переможницю проекту: "Решетник однозначно"

Сумний Дзідзьо поскаржився на зраду і бруд, українці не оцінили - "Бери приклад з Винника!"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

За його словами, ситуація в країні зі спалахом кору свідчить про те, що уряд вчергове виявився не готовим до боротьби з інфекційними захворюваннями.

“Влітку ботулізм, зараз кір. Уряд вчергове не готовий до спалахів інфекційних захворювань. Ситуація повторюється і загрожує здоров’ю та життю українців”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він закликав владу виконувати свої прямі обов’язки та гарантувати безпеку громадянам країни від гострих інфекційних захворювань, вживаючи своєчасних заходів на упередження.

“Єдиний шлях боротьби з захворюванням – вакцинація. Влада має негайно перевірити стан вакцинації медичних та освітніх закладів, провести роз’яснювальну роботу та відзвітувати про наявність необхідної кількості вакцини для охоплення 95% населення, а не відмовчуватись», – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, за даними МОЗ, на початок вересня 2017 року зареєстровано 1627 випадків кору. Двоє дітей у Одеській області померли. На початок грудня зареєстровано 3382 випадки захворювання.