Через брак необхідних вакцин, українці все частіше відправляються на їх пошуки до країн ЄС. Насправді такі послуги виявляються досить затратними, та від цього кількість охочих спробувати "туризм для щеплення" (новий термін, який з'явився відносно нещодавно) не зменшується.

Найбільше не вистачає у наших поліклініках засобів від вірусного менінгіту (менингокока). Тільки за кілька місяців у столиці померли з цієї причини троє малюків.

Тому родини об'єднуються для спільних поїздок за кордон, відкладають кошти і користуючись безвізовим режимом подорожують з єдиною метою – вберегти своїх дітей. Почали з'являтися також окремі громадські організації, які займаються медичними турами, але звертаючись туди, потрібно спочатку "забронювати" вакцину та записатися на прийом до лікаря, повідомляє Clutch.

Популярні новини зараз

Погода в Україні на 13 липня - шалена стихія увірветься у деякі регіони, кого зачепить небезпека

Народні прикмети з давніх-давен: чому не можна прибирати крихти рукою і їсти в темряві

Засмагла Кайлі Дженнер втиснула апетитні форми у вузький купальник – чоловіки ахнули

На кухні дніпрянки виявили незвичайного "квартиранта" – наляканий і весь у пір'ї

Показати ще

Вже безпосередньо на місці показуєте паспорт та історію хвороби,аби медики розуміли, які саме щеплення робили раніше. Вигідно купувати вакцини у Польщі – там вона обійдеться приблизно у тисячу гривень. На відміну від Німеччини, де щеплення дорожче на 500 гривень від польського. Комплексні процедури для батьків та дітей (по 4 уколи) коштуватимуть в середньому 20-25 тисяч гривень.

Але знавці запевняють: в Україні можна витратити значно більше під час тривалих пошуків. Тому і не планують відмовлятися від своєї ідеї, поки МОЗ не закупить потрібну кількість вакцин.

Дивіться: вакцинація і ризики: чи потрібно робити щеплення дітям?

Як повідомляв портал "Знай.ua", лікарі порадили, як вберегти дітей від масового захворювання на кір.