В Україні значно почастішали випадки захворювання на кір, особливо серед дітей. Нещодавно рішення про заборону відвідувати школи та садочки без наявності щеплення ухвалила міська влада Одеси та Києва.

Тільки за перші дні 2018-го кількість пацієнтів із подібними симптомами зрівнялася із показниками за весь минулий рік. Припускають, що школярів без вакцинації не пускатимуть на навчання вже найближчим часом.

Приміром, в Одесі для профілактики хвороби вже вчинили так само. Втім, наскільки правомірне таке рішення і що робити батькам?

 "Вакцинація у нас не передбачена законом обов’язково, вона носить рекомендований характер, це по-перше. По-друге, якщо не пускати дитину до школи, це порушує право дитини на освіту. Можуть виникнути питання тільки з дошкільними закладами, хоча насправді там підстави ті ж. Оскільки не можна позбавляти дитину в будь-якому віці права на отримання розвитку й освіти", - пояснив юрист Сергій Старенький в коментарі Politeka.

Експерт запевняє: дітям, котрих епідемія не зачепила, недоцільно забороняти ходити на уроки, але батькам краще заздалегідь принести необхідну довідку від лікаря. Але і тут знайшлися спірні моменти:

 "Вакцинація може бути обов’язковою в якийсь певний час, для запобігання поширенню епідемії. Але в такому випадку треба забороняти ходити до школи не тим, хто здоровий, а тим, хто хворий. А на якій підставі можна обмежувати право здорової дитини на освіту? Довідки про щеплення є, але якщо я не хочу розповсюджувати інформацію про свій стан здоров’я, то я маю право взагалі не надавати таку довідку. Оскільки це конфіденційна інформація і лікарська таємниця", - підсумував Старенький.

Дивіться: які симптоми захворювання на кір та хто у групі ризику

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Одесі від кору загинула 17-річна дівчинка.