Сьогодні, 13 лютого, у світовій історії, а так само в історії нашої України відбулося багато важливих і значних подій, які змінили наше з вами сьогодення і можливе майбутнє.

Наш хроноскоп охопив історію приголомшливих відкриттів, історію життя великих людей і їх найвидатніших винаходів.

Отже

Історія:

13 лютого 1397 року з'явилося перше письмове згадування про Сколе. Як стверджують історики, через Сколе здавна проходив знаменитий торговий Соляний шлях "на угри».

Популярні новини зараз
Дружина "котлети" Тищенко підігріла скандал із Таїландом гарячими фото: вважає, що вийде перетворити на жарт Субсидії на комуналку по-новому: що зміниться для українців з 1 лютого Тіна Кароль не змогла приховати емоцій від пропозиції, нареченою стала з радістю: "Від захоплення запищала" Хворий на голову Іван "Гойда" Охлобистін вже ділить броню "Abrams": по 10 мільйонів за кожен
Показати ще

Місто має надзвичайні збережені пам'ятки історії.

Про походження назви р. Сколе достовірної інформації немає, проте існують кілька правдоподібних легенд. Одна з них, згадана в Лаврентиевкой літописі, свідчить про важкій битві військ під управлінням князів Святополка і Святослава у 1015 році.

13 лютого 1895 року знамениті брати Луї і Огюст Люм'єр запатентували перший апарат для одержання рухомого зображення. Історія появи винаходу за легендою така. Одного разу вночі Луї Люм'єра мучив головний біль. Біль не дала Луї заснути до ранку. Але до ранку був готовий задум нового пристрою, що складається із проектора з кулачковим механізмом для подачі перфорованої плівки з зображенням. Пройшло зовсім небагато часу після отримання патенту, і брати Люм'єр реалізували винахід комбінованої кінокамери в життя.

13 лютого 1940 року, Михайло Булгаков нарешті зміг закінчити роман "Майстер і Маргарита".
Нагадаємо, що задум написати роман виник у письменника ще в 1928 році, а в 1929 році Булгаков починає роман "Майстер і Маргарита" (тоді ще не мав такої назви).

Як стверджують біографи, після смерті геніального романіста в його архіві виявили вісім редакцій знаменитого художнього твору.

13 лютого 1942 року трагічна дата в історії нашого багатостраждального народу - розпочався примусовий вивіз українців з захоплених територій на рабську працю в Німеччину. Велика частина наших співгромадян була по поверненню додому піддана репресіям, а також були відправлені в сталінські табори за статтею "зрада батьківщині".

Народилися цього дня:

13 лютого 1909 року народився кінорежисер Віктор Іванов, який подарував нам знамениту стрічку «За двома зайцями»

13 лютого 1933 - Лев Перфілов, український актор («Зелений фургон», «Місце зустрічі змінити не можна», «Пригоди Електроніка»).

Як повідомляв портал "Знай.ua" про справжню історію святого Валентина.