Вчені з США і Китаю вважають, що негативний вплив забруднення атмосфери на когнітивні здібності збільшується з віком і особливо стосується чоловіків зрілого віку та людей з невисоким рівнем освіти.

Так, під час експерименту 20 тис. жителів Китаю протягом чотирьох років регулярно виконували контрольні роботи з математики та мов. В основі дослідження лежало вимірювання рівня діоксиду сірки, азоту і мікрочастинок розміром менше 10 мікронів. Їх проводили у місцях, де жили учасники експерименту.

Наскільки кожен із цих трьох забруднювачів відповідальний за порушення когнітивних здібностей, вчені ще не встановили. При цьому рівень чадного газу, озону і великих частинок у повітрі в розрахунок не бралися.

"У нас є свідчення того, що вплив забруднення на показники мовних тестів стає більш помітним із віком, особливо для чоловіків і для менш освічених", - йдеться в дослідженні.

Як стверджують фахівці, через забруднення повітря є ризик виникнення дегенеративних хвороб, таких як хвороба Альцгеймера.

Популярні новини зараз
Тисячі білоруських військових погодилися на участь у війні проти України, - Генштаб Окупант зателефонував додому синові, і зізнався у безпорадності "другої армії світу": "Ми тут м'ясо, кожен другий поранений" Легенда "Танців з зірками" Влад Яма засмутився після "бавовни" у Криму: "Мені чомусь..." Ціни на гречку раптово обвалилися: скільки зараз коштує улюблена крупа українців
Показати ще

"Довге перебування в забрудненій атмосфері може відкинути людину назад у розвитку на один рік утворення, а це дуже багато", - заявив один із співавторів дослідження, Сі Чень, співробітник Єльської школи громадської охорони здоров'я.

Дослідники вбачають одну з причин того, що чоловіки з середньою освітою і нижче, більше схильні до шкідливого впливу брудного повітря, в тому, що вони в основному працюють на вулиці, займаючись важкою фізичною працею.

"Наші висновки про негативний вплив забруднення повітря на когнітивні здібності, особливо на мозок, означають, що непрямі наслідки забруднення з точки зору соціального добробуту можуть виявитися набагато серйознішими, ніж ми вважали раніше", - упевнені вчені.

Автори дослідження відзначили, що в країнах, жителі 98% міст з населенням понад 100 тис. людей дихають повітрям, яке не відповідає стандартам ВООЗ.

Нагадаємо, в мережі опублікували таблиці з індексами забруднення повітря в різних українських містах.

Як повідомляв портал Знай.uа, Фінляндія – країна з найчистішим у світі повітрям.

Також портал Знай.uа писав, що Київ зганьбився у рейтингу найкомфортніших міст світу.