Сьогодні, 9 липня святкує свій 80-й день народження народна артистка РФ Лія Ахеджакова. Публічної вечірки їй завжди не захотілося – тихцем відправилася до Москви, аби традиційно бути у вузькому колі найближчих людей.

Цікава Ахеджакова саме тим, що в неї – українське коріння, і про це вона ніколи не забувала – акторка народилася у 1938 році, в місті Дніпропетровський (нинішній Дніпро). Вона знімалася практично в усіх знакових картинах Ельдара Рязанова - в "Іронії долі", "Службовому романі", "Гаражі", у "Старих клячах" і "Небесах обітованих".

Найвідоміші висловлювання Ахеджакової

Про Крим

Вона вважала, що росіяни глибоко помиляються, сприймаючи анексію півострова, як законну річ:

Популярні новини зараз
Пенсії нарешті підвищать, але зрадіють не всі: хто з пенсіонерів не відчує зростання виплат Подавати показання і платити за газ будемо по-новому: "Нафтогаз" попередив українців про зміни Витягли з машини та запхали у бусік: доброволець ЗСУ шокований ставленням до свого водія Роздають повістки прямо у маршрутці: адвокат пояснив, що робити у такому випадку
Показати ще

"Мене це так ранить, коли люди, мною шалено шановні, і я завжди знаходила з ними якусь згоду, і з якими я разом виходжу на сцену, раптом звіріють: "Крим наш! Наш російський Крим". Мене це так ранить! Не хочеться в це лізти. Я знаю, що він уже не наш".

Про поїздки в Україну

Як виявилося, їздить Ахеджакова рідко – хіба що на певні заходи, і те – за особливим запрошенням колег.

"Я не знаю, що це за собою потягне. Я тільки поїхала в Одесу на кінофестиваль. Мені було дуже цікаво, як живе це світле, веселе, чудове місто, яке навіть не назвеш Україною - це окрема країна, Одеса...", - сказала вона.

Про Майдан

Помилки, на її думку, виявилися фатальними – ідеали Революції Гідності багато корисливих людей перекрутили

"Неправильна міра. А я, ви знаєте, помічаю, що почерк сьогоднішньої Росії і почерк сьогоднішньої України іноді один і той самий - радянський. Я помічаю це. І на Майдані не цього хотіли хлопці, і життя свої ці хлопці з "Небесної сотні" віддали не за це"

Про культурні суперечності та СРСР

"Дурні, що я можу сказати, ідіоти. Це означає, що ці люди позбавляють свою країну акторів, культури заради того, щоб комусь помститися. Це жах. Це чистий совок. Тому, що ми всі однакові - вийшли з Радянського Союзу, а всі замашки якими були, такими і залишилися. І у нас, і у вас, і в Середній Азії, і де завгодно. Поки ми всі з Радянського Союзу не вмремо, будемо один одному так мститися, робити дурні речі"

Про Сенцова

Тримати українця в РФ, який нічого протизаконного не зробив – це злочин, підкреслює вона.

"Що відбувається? Як нам не соромно? Під завісою цієї наркоти, цього мундіалю, загальних веселощів, радості, перемоги. Населення виявилося готовим прийняти з розпростертими обіймами весь світ... Але тихенько, тихенько, за віконницями, під килимом людина вже 54-й день голодує", - звернулася вона до колег.

Дивіться: "Він уже не наш", - Лія Ахеджакова про Крим

Як повідомляв портал "Знай.ua", Джамала показала зворушливі фото із сімейного відпочинку.