Аспірантка Університету Осло Селін Кюнен порівняли смертність у "Грі престолів" та під час середньовічної війни і виявили, що серіал, відомий своєю кривавістю майже повністю відповідає історичним реаліям.

Як відомо, письменник Джордж Мартін під час написання саги "Пісня льоду та полум’я" (за якою знято серіал) за основу використав війну Червоної та Білої троянд.

Аспірантка розробила алгоритм, який проаналізував всі статті "Вікіпедії" про людей, які жили в Англії в епоху Війни троянд, повідомляє сайт Університету.

Алгоритм враховував їх стать, роки життя і приналежність до привілейованих верств суспільства: знаті або вищого духовенства. Ті ж дані алгоритм зібрав і про героїв серіалу.

Виявилось, що співвідношення чоловіків і жінок, а також аристократів і простолюдинів в кіно і реальності приблизно однакове: у "Грі престолів" до вищих верств суспільства належали 55%, серед відомих учасників реальної війни – 68%. Статистика смертності підраховувалася окремо для аристократів і простолюдинів.

Популярні новини зараз

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

Віктор Павлік показав лайфхак, як обійтися без візочка для дитини - задоволені і син, і тато: "Крутелик на всі 100"

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Людмила Балан в короткій спідниці переплюнула Тіну Кароль, знайшла синові іншу: "У доньки годиться"

Показати ще

Кюнен прийшла до висновку, що смертність в серіалі лише мінімально перевищує історичні показники. Графіки смертності аристократів виявилися практично однаковими. До простолюдинів "Гра престолів" виявилася більш жорстока, ніж реальність, але дослідниця припускає, що це може пояснюватись більш докладним описом аристократії у середньовічних джерелах, ніж звичайних людей.

Зліва: графік виживання та віку персонажів "Гри престолів" (червоний) та Війни троянд (блакитний), що більше дуга спадає, то більший рівень смертності. Справа: графік виживання аристократів (темно-червоний) та простолюдинів (світло-червоний) у "Грі престолів" та аристократів (синій) та простолюдинів (блакитний) у Війні троянд.

Як повідомляв "Знай.ua", всупереч уявленням Джорджа Мартіна, деякі персонажі популярної саги "Гра престолів" за шість сезонів змінювалися кардинально. Деяким вдалося дивом вижити, хоча за сценарієм їм було відведено останні дні.