Український Оскарівський комітет опублікував список з шести фільмів, з яких буде обраний претендент на номінацію на премію "Оскар" в категорії "Кращий фільм іноземною мовою" від України. Про це повідомляється на сторінці комітету в Facebook.

"Брама" (Україна)

Сюжет картини розповідає про сім'ю, яка проживає в Чорнобильській зоні відчуження. Головує в ній головна героїня - баба Пріся, яка в роки війни зарізала дванадцять есесівців, а сьогодні дружить з русалками, під'їдають галюциногенні гриби, які дозволяють їй заглядати за межі реальності.

"Вулкан" (Україна, Німеччина, Монако)

Популярні новини зараз

День прощання із загиблою учасницею "МастерШеф" Стелою Клименко: сліз не стримати

Красень-психолог Роман Свечкоренко піде зі знайомства з "Холостячкою" Златою Огнєвіч: "Скасую будь-яку зустріч"

Стало відомо, що сказала померла Стелла Клименко з "МастерШеф" своїм близьким в останній день: "Почати нове життя"

В Україну повертається жорсткий карантин: які обмеження чекають на українців

Показати ще

Головний герой сюжету на ім'я Лукас переживає кризу середнього віку.

"Донбас" (Україна, Німеччина, Франція, Нідерланди, Румунія)

Сценарій фільму Сергія Лозниці заснований на документальних матеріалах і розповідає про події, які відбувалися на сході України. У центрі уваги - люди, вимушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв'язки, коли речі перестають називатися своїми іменами.

"Киборги" (Україна)

Картина, яка змусила глядачів Європи піднятися на ноги, розкриває історію одного бойового чергування українських військових в Донецькому аеропорту протягом декількох тижнів у вересні 2014 го.

"Коли падають дерева" (Україна, Польща, Македонія)

У глухій українській провінції розгортається історія 5-річної бунтівної Витки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси і її коханого молодого бандита Шрама. Після смерті батька перед Ларисою гостро стоїть питання подальшого майбутнього.

"Міф" (Україна)

"Міф" - це фільм-дума Леоніда Кантера, документальна історія життя оперного співака Василя Сліпака, добровольця, який загинув, захищаючи Україну на сході. Ще юнаком він поїхав зі Львова співати в Канаду і США, виступав в Карнегі-холі, і виграв міжнародний конкурс у Франції, де став солістом Паризької опери.Но артист вирішив залишити сцену і багатообіцяючу кар'єру в Європі і приєднатися до добровольців, коли в його рідну Україна прийшла війна. Під час виконання бойового завдання Василь з позивним "Міф" героїчно загинув від кулі снайпера.

Відзначається, що фільм-претендент на премію "Оскар" від України буде оголошений вже 29 серпня.

Нагадаємо, звукорежисер з України Олег Кульчицький номінований на американську телевізійну премію "Еммі" (Секція "Новини та документалістика") в категорії "Кращий звук".

Як повідомляв портал "Знай.ua", американська кіноакадемія прийняла рішення заснувати нову номінацію премії "Оскар" - "Краще популярне кіно", а також скоротити телеверсію церемонії вручення до трьох годин.

Також "Знай.ua" писав, премія вручення "Греммі" пройде ввечері, 28 січня. Національна академія мистецтва і техніки грамзапису США оголосила номінантів, які змагатимуться за перемогу в цьому році.