Нещодавно лідер легендарного гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук запевнив: поки що не має наміру балотуватися у президенти, хоча в суспільстві таку ймовірність обговорюють вже давно. Але своє бачення ситуації у країні у музиканта все-таки сформувалося.

У своєму відеозверненні він назвав 10 найважливіших на його думку кроків, котрі необхідно втілити вже найближчим часом. Головне, про що попередив артист: відповідальність за результат повинні взяти на себе у першу чергу самі українці – не сподіватися на політиків, а зробити вклад у розвиток держави самотужки.

Першою вимогою Вакарчука до влади було створення незалежного антикорупційного суду:

"Змінити виборче законодавство і не лише запровадити відкриті виборчі списки, але й унеможливити політичну залежність ЦВК від впливу політичних партій. Новий склад ЦВК має бути сформований з професіоналів, які мають незаплямовану репутацію. Потрібно жорстко обмежити кількість політичної реклами на телебаченні та радіо. Вибори мають відбуватися за принципово інших умов", - так звучить друга пропозиція співака.

Популярні новини зараз

Зрада, маленька донька і дорослі розваги: що відомо про обранця Злати Огнєвіч на "Холостячці" Андрія Задворного

Переможець "Холостячки" Андрій Задворний не повірив Златі Огнєвіч: "Жах, а не вибір"

Потап зненацька застав Настю Каменських за дивним заняттям: "Спускаюся вниз, а там..."

Зарослий жирком бік Ані Лорак виліз зі штанів, щоб привітатися з фанатами

Показати ще

Згодом, запевнив фронтмен"ОЕ", потрібно терміново реформувати всі державні інстанції: перш за все, Службу безпеки України. Окрім цього артист вважає за необхідне розпочати нарешті процес приватизації тих підприємств, котрі цього потребують, аби працівники не залишилися без роботи, а економіка не пішла на спад.

Не обійшов увагою і проблеми на митниці – там Вакарчук помітив "політичний лобізм", через який більшість населення опинилися за межею бідності.

"Потрібно змінити правила поведінки політики. Очільники держави та претенденти на їх місце мусять стати більш відкритими, простішими та доступнішими. Не може чиновник, який все життя працює на державній службі вести життя мільйонера, а деколи і мільярдера", - додав він.

В пріоритеті для України на даний час і принцип особистої відповідальності. Це стосується всіх, особливо політиків, котрі дуже часто забувають виконувати свої обіцянки.

"Публічно окреслити межі дозволеного. Є речі, які мають бути непорушними. Ніхто, ніколи, за жодних обставин не має порушувати ці принципи. Перелік таких принципів має бути сформований та оприлюднений", – підсумував Вакарчук.

Дивіться: відеозвернення Вакарчука

Як повідомляв портал "Знай.ua", Вакарчук відповів українцям на найважливіше питання.