6 червня, у віці 84 років, з життя пішла легенда радянського і українського кінематографу, режисер і сценарист Кіра Муратова.

Кіра Муратова була однією з головних фігур радянського і світового кіно. Фільми у яких вона грала головні ролі або виступала в якості режисера, кардинально змінили сприйняття радянської епохи як на території держави, так і за її межами. Наприклад, такі фільми-парадокси, як "Короткі зустрічі" (1967) та "Довгі проводи" (1971) виявилися для радянської влади занадто гострими, соціальними і неоднозначними.

Пропонуємо вам підбірку кращих кіноробіт з участю Муратової.

"Наш чесний хліб" (1964)

У картині Кіра Георгіївна зіграла роль жінки по імені Агапа, а також була і режисером фільму. Примітно, що разом з нею роль грав і її чоловік Олександр Муратов.

Популярні новини зараз
Головне за 29 листопада: скандал з Поляковою, подорожчання продуктів, кінець Лукашенка та нові ціни на гречку і яйця Головне за ніч: "бунт" матерів окупантів на болотах, провісники великої революції в росії та проблеми з субсидіями взимку 20 тисячам українців виплатять грошову допомогу: хто може розраховувати і як отримати путін поставив усе на головну битву в Україні, і це не Донбас із Кримом: кожен українець буде зобов'язаний боротися
Показати ще

"Короткі зустрічі" (1967)

Одна з найбільш відомих кіноробіт актриси і режисера Муратової. Вона зіграла одну з провідних ролей - персонажа на ім'я Валентина Іванівна. Це була її перша самостійна повнометражна картина, де разом з Муратовою знімався легендарний артист Володимир Висоцький.

"Небезпечні гастролі" (1969)

Героїко-пригодницький музичний фільм, де Муратова зіграла роль революціонерки Ніни Олександрівни. Фільм був зустрінутий офіційними цензорами вкрай вороже: "святе діло революції в головах номенклатурних партійних працівників не поєднувалося з канканом і естрадними куплетами".

"Довгі проводи" (1971)

Художній фільм режисера Кіри Муратової, який став одним з найвідоміших в її кар'єрі. Тривалий час він лежав на полиці і вийшов на екрани через 16 років після зйомки. Глядачі змогли побачити історію немолодої вже жінки, яка всю себе віддавала своєму сину, але одного разу зіткнулася з тим, що його треба відпустити. Критики відзначали, що багатьом жінкам буде корисно побачити "Довгі проводи", щоб зробити для себе правильні висновки про збереження нормальних стосунків у сім'ї.

"Сад мрій" (1987)

Ліричний фільм про останнє літо перед Великою Вітчизняною війною, де Муратова зіграла роль чаклунки, яка відкрила правду про війну та подальшу трагічну долю окремих героїв. У радянський час фільм викликав багато суперечливих оцінок від критиків.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у середу, 6 червня, на 84-му році життя померла український режисер Кіра Муратова.