15 березня в Московському Художньому театрі імені Чехова "Табакерки" прощатимуться із народним артистом СРСР, художнім керівником та актором кіно Олегом Табаковим. Поховають його на Новодівичому кладовищі.

Свої співчуття з цього приводу вже висловили колеги по сцені – діячі мистецтва називають його вправним у своїй професії та видатною зіркою. Однією із перших прокоментувала трагедію керівник комітету культури Світлана Савченко. Вона запевняє: смерть артиста – це закінчення цілої епохи:

"Ми всі, від малого до великого, цінували його талант. Він був чудовим керівником театру. Дуже багато акторів він виховав під своїм крилом. Його ролі прекрасні. Всі діти дуже люблять кота Матроскіна. Його ролі можна перераховувати безкінечно", - додала вона.

Популярні новини зараз
І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися Найскладніший опалювальний сезон: українцям підказали дешевий варіант обігріву будинку У "Нафтогазі" дали пораду українцям, як вигідніше споживати газ та платити менше Українцям у жовтні виплатять по кілька сотень гривень: хто і як зможе отримати
Показати ще

Приєднався до слів Савченко і заступник міністра культури Олександра Журавського:

"Олег Павлович - видатний артист, видатний керівник МХТ, людина, яка зіграв величезну кількість характерних ролей. Він являв собою значну частину історії , тому дуже важко з цією думкою звикнути".

Серед режисерів Табаков також встиг собі зажити небувалої слави. Його навіть називали "новим Станіславським".

"Я виріс на його картинах, на спектаклях, я пам'ятаю його ще зовсім молодим. Я пам'ятаю всі його картини в кіно, для мене частина світогляду пішла з життя. Величезний актор, велика людина, надзвичайно привабливий, з величезним запасом творчої енергії ", - прокоментував режисер Карен Шахназаров.

"Ми разом з ним навчалися. Він, здається, був курсом молодший за мене, навчався у Василя Йосиповича Топоркова, прекрасного артиста Художнього театру. Він разом з Олегом Єфремовим створював театр-студію «Современник», створив чудову "Табакерку", привернув гігантський інтерес до нового мистецтва Художнього театру, будучи його художнім керівником, і виховав блискучу плеяду чудових артистів, будучи прекрасним педагогом і режисером", - додав народний артист СРСР Олег Басилашвілі.

Працювати з актором такої величини сподобалося і режисеру Станіславу Говорухіну. Визнає його внесок в культуру, і саме він приписав йому схожість зі Станіславським:

"Ця фігура була рівноцінною, рівновеликою Станіславському Костянтину Сергійовичу. Може бути, його значення для культури ще більше, якщо згадати, скільки він залишив після себе учнів: великих чудових артистів і режисерів, - театри, ролі", - підсумував Говорухін.

Дивіться: Помилка лікарів, або вік? Від чого помер Олег Табаков?

Як повідомляв портал "Знай.ua", смерть Табакова спровокувала істерію у Москві.