Русифікація виліковна: Вітовська дала мовну пораду батькам

поділитись
Не можна спекулювати темою мови при дітях

Заслужена артистка України, актриса театру і кіно Ірма Вітовська вважає, що русифікацію можливо вилікувати, але для об'єднання з генетичним кодом потрібно час.

Про це вона розповіла "Styler".

"Мені б хотілося, щоб русифікований українець розумів: русифікація - це виліковне. Була б тільки добра воля. У когось цей процес триває три покоління, у кого – п'ять", – розповіла Вітовська.

За її словами, при небажанні українця припинити спілкування російською мовою, його найближче покоління потомства все одно зміняться.

Вона зазначила, що нинішні діти з великим задоволенням дивляться закордонні фільми з вітчизнянним дубляжем, хоча раніше його дуже сильно критикували в суспільстві.

Артистка наголосила, що при зустрічі з молодим поколінням в русифікованих містах вона розмовляє українською мовою. І діти вільно адаптуються і підтримують її.

За словами Вітовської, дитина агресивно відноситься до державної мови в тому випадку, коли батьки проводять з ним "профілактичну роботу", спикулируя на цю тему.


Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", Вітовська відмовилася зніматися в російськомовний фільмах і закликала колег приєднатися до її ініціативи.

Автор матеріалу: 
Рагуткина Мария
Теги: 
Вітовська, русифікація, українська, мова, російська, генетичний, код
Вибір редакції, Попкорн
19.08.2018
Активісти не можуть пробачити співакові слова про те, що Росія і Україна - брати
0
0
07:50 19.08.2018
Українські співачки, які влітку відпочили зі своїм молодшим поколінням
0
0
02:55 19.08.2018
Друзі та колеги Уцехи поділилися своїми спогадами про директора групи
0
0
01:54 19.08.2018
Шанувальники Ані Лорак закликають її переступити через свою гордість заради маленької дочки
0
0
23:19 18.08.2018