Русифікація виліковна: Вітовська дала мовну пораду батькам

поділитись
Не можна спекулювати темою мови при дітях

Заслужена артистка України, актриса театру і кіно Ірма Вітовська вважає, що русифікацію можливо вилікувати, але для об'єднання з генетичним кодом потрібно час.

Про це вона розповіла "Styler".

"Мені б хотілося, щоб русифікований українець розумів: русифікація - це виліковне. Була б тільки добра воля. У когось цей процес триває три покоління, у кого – п'ять", – розповіла Вітовська.

За її словами, при небажанні українця припинити спілкування російською мовою, його найближче покоління потомства все одно зміняться.

Вона зазначила, що нинішні діти з великим задоволенням дивляться закордонні фільми з вітчизнянним дубляжем, хоча раніше його дуже сильно критикували в суспільстві.

Артистка наголосила, що при зустрічі з молодим поколінням в русифікованих містах вона розмовляє українською мовою. І діти вільно адаптуються і підтримують її.

За словами Вітовської, дитина агресивно відноситься до державної мови в тому випадку, коли батьки проводять з ним "профілактичну роботу", спикулируя на цю тему.


Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", Вітовська відмовилася зніматися в російськомовний фільмах і закликала колег приєднатися до її ініціативи.

Автор матеріалу: 
Рагуткина Мария
Теги: 
Вітовська, русифікація, українська, мова, російська, генетичний, код
Зірка сумно сидить на підлозі в одних трусах і короткому топі
0
0
07:24 18.03.2018
Секрети вагітності відомої артистки
0
0
05:42 18.03.2018
Пара була заручена 10 років, але до весілля справа так і не дійшла
0
0
04:59 18.03.2018
"Я бачу, як я старію, і обожнюю це, тому що це показує мені, що я жива"
0
0
00:47 18.03.2018