Про Йосипа Кобзона, а особливо про його "життя після смерті" завжди ходило багато легенд і пліток. Говорили, наприклад, що на святий Олійної (або Оливній) горі в Єрусалимі ним давним-давно куплено місце на стародавньому єврейському кладовищі. Там спочивають знамениті рабини, письменники, лікарі, музиканти і політики. За переказами, всякий, хто там лежить, потрапляє у рай.

Артист відмовився від місця на елітному цвинтарі. І пояснив причини.

"Я народився в СРСР, в Україні, живу в Росії, і в інший світ збираюся піти теж тут, бо ніколи про від'їзд куди-небудь навіть не думав", — розповів артист.

При цьому зауважив, що місце на кладовищі у нього, справді, є, але зовсім навіть не в Ізраїлі.

"У 1997 році помер видатний артист, художній керівник Московського театру Естради, професор Гітісу Борис Брунов. І я попросив прем'єр-міністра Черномирдіна та керуючого справами президента Бородіна дозволу поховати Брунова на Новодівичому кладовищі, хоча за статусом — Народний артист РРФСР — він і не тягнув. І коли я приїхав вибирати місце під могилу, то мені сподобалася ділянка на алеї, біля Уланової і Нікуліна",- згадує скандальний співак.

Але чиновники всіх рівнів категорично відмовляли артисту без пояснення причини. Мовляв, будь-яке інше місце, але тільки не тут.

"Я пообіцяв, що все одно дізнаюся причину відмови, чого мені це не коштувало. І тут чиновники здалися: "Йосип Давидович, справа в тому, що ми це місце для вас тримаємо". І тоді я написав папір, у якому заповів себе поховати поруч з мамою Ідою Исаєвною на Востряковському кладовищі, викупив там ділянку, щоб більше ніколи подібних розмов не було", - заявив Кобзон.

На Востряковському кладовищі поховано багато поважних людей — фізик Андрій Сахаров, лінгвіст Дітмар Розенталь, маг Юрій Лонго, провісник Вольф Мессінг, гуморист Ян Арлазоров.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", у понеділок, 16 квітня, відомий російський співак, депутат визнана нелегітимною в Україні Держдуми РФ Йосип Кобзон був терміново госпіталізований.