Його концерти збирають тисячі. Його пісні співають мільйони людей по всьому світу. Він знає, що значить любити свою країну всім серцем і бути справжнім патріотом. Святослав Вакарчук стриманий, інтелігентний, має багатство в душі, яке виливається в слова і музику, на сцені перед глядачем. Його ім'я вже давно асоціюється з українським народом. Святослав радує своєю творчістю всю країну всередині й далеко за її межами вже більше 20-ти років. Його твіттер і фейсбук наповнені новинами, а біографія має цікаві моменти, про які хочеться згадати. Фото Вакарчука з концертів завжди насичені особливою патріотичністю. Він любить виступати з українським прапором, виконуючи ліричні пісні.

Святослав Вакарчук: рання біографія і "Океан Ельзи"

Про те, що Святослав має Закарпатське коріння, говорить його акцент. Виховували зірку батьки-педагоги, звідси його ненав'язлива освіченість і тактовність. Коли сім'я перебралася до Львова, Вакарчук активно зайнявся своєю творчою діяльністю: шкільний театр, музична школа по класу скрипки і баяна. Також майбутній рок-музикант захопився баскетболом і цю пристрасть переніс в доросле життя. Що стосується вищої освіти, то батьківську стихію точних наук, Святослав Іванович перейняв сповна. Він закінчив Львівський університет, де вивчав економіку і фізику, а також, на перспективу англійську мову. Вакарчук отримав два дипломи, і сміливо взяв курс до аспірантури, де активно працював над дисертацією. Як результат отримав кандидатську ступінь, але кар'єра викладача не відбулася, майбутня зірка з головою поринула в свою улюблену музику.

Ще, будучи студентом, Святослав зібрав групу. Колектив уже тоді отримав назву "Океан Ельзи". 12 жовтня 1994 року вважається датою народження проекту. Саме з того часу рок-музикант почав виконувати виконувати багато ролей в колективі: від композитора і автора, до вокаліста. Хлопці примудрилися дуже швидко зняти свій перший відеокліп. Пісні групи "Океан Ельзи" від самого початку були україномовними, від цього любов слухача зростала. Далі пішли гастролі не лише по Україні, а й за її межами. А вже 1996 році колектив випускає альбом "Там, де нас нема".

Популярні новини зараз
Голова розвідки Буданов назвав дату входу ЗСУ до Криму, війна добігає кінця: "Виходимо на адмінкордони 1991 року" Куди і коли "кине" мобіків путін з білорусі і які міста під загрозою: прогноз експерта Білоруси оточили польський кордон із великими валізами: бояться початку мобілізації від Лукашенка, але боротися не хочуть У "Дизель-шоу" показали, як вразили українські дідусі: ледь човгає, а біжить за зброєю
Показати ще

Біографія Вакарчука не має якихось особливих таємниць і сенсацій. Святослав всього добивався сам і головне робив те, що йому подобається. Від цього прийшла популярність і любов шанувальників. Початок 2000-х років був пов'язаний із виходом нових альбомів "Модель", "Суперсиметрія", "Gloria". Два останніх стали платиновими. "Океан Ельзи" більше, ніж просто рок-група українського шоу-бізнесу - це патріотичний символ естради. У 2007 на світ з'являється альбом "Міра" зі складною історією створення. В 2010 "Dolce Vita". У період між цими двома альбомами Вакарчук встиг перший раз спробувати себе в сольному плаванні. Саме тоді в його душі народилися хіти "Така як ти" і "Не опускай свої очі".

У 2011 році Святослав повертається до сольної кар'єри. І ось проект "Брюссель" радує шанувальників. Після цього рок-музикант на час пропадає з радарів громадськості. Він продовжує творчо працювати, але вже в Брюсселі. Українці з особливою радістю приймають його нові пісні "Обійми" і "Стріляй". Композиції входять в альбом "Земля". Незважаючи на те, що Вакарчук залишав рідну країну, він усіма думками і душею був зі своїм народом. Шанувальники відчували свого улюбленого виконавця на відстані. І чекали повернення на велику сцену, із чимось феєричним та незабутнім. У 2014 році до 20-річчя групи був організований і проведений унікальний концерт "Океан Ельзи - 20 років разом". Кількість слухачів перевалила за 75 тисяч.

Патріотичність і політичність Вакарчука

В кінці 90-х Вакарчук вперше взяв участь у політичній діяльності. Не всі шанувальники розуміли і приймали вибір вокаліста, але Святослава це не зупиняло. Він завжди відстоював інтереси України, не намагався вийти в маси і пропагувати те, що йому чуже. В його політичній біографії є ​​підтримка Леоніда Кравчука, участь у Помаранчевій революції. У 2007 році Вакарчук став депутатом України, але особливих пропозицій і змін в життя простих громадян його діяльність не внесла. Уже через рік рок-музикант склав депутатські повноваження. У зв'язку з подіями 2013 року Святослав знову надає свою музичну і патріотичну підтримку народу. Він відвідує майдан, дає інтерв'ю, пов'язані з подіями, що відбуваються в країні. Слова "Я не здамся без бою" і в цілому пісня "Без бою" Вакарчука стають гаслом тих подій. А студійний альбом 2016 році містить не тільки лірично-романтичні композиції, а й пісні нині актуальною військової тематики.

У 2017 році Святослав записує відеозвернення до своїх шанувальників і в цілому до українського народу. З усією амбітністю музикант розповідає про наміри балотуватися на пост президента, щоб принести країні мир і щось більше, ніж політичні колотнечі. Вакарчук озвучив 10 кроків, на які спиратиметься його компанія і подальші дії для змін в країні. Патріот закликав всіх українців, хто вірить в силу своєї держави взяти активну участь у формуванні нових принципів і засад.

Святослав виступає зі своїми концертами не тільки по містах України, а й активно представляє свою творчість за кордоном. У минулому році група "Океан Ельзи" вояжував з програмою по Канаді і США. Єдина країна, яку виконавець обходить стороною - це Росія. Він категоричний в своїх переконаннях через що сталися подій. Якщо раніше Вакарчук неодноразово дарував концерти своїм російським шанувальникам, то сьогодні можливості спостерігати за творчістю Святослава наживо, у росіян на території своєї держави вже немає.

Святослав Вакарчук: особисте життя і діти

Особисте життя Вакарчука розмірене, без зайвих сплесків. Ще будучи студентом він зустрів свою кохану. Ляля Фонарьова не просто супутниця по життю Вакарчука, вона стиліст і арт-директор групи "Океан Ельзи". Підтримує, вирішує питання і не залишає в скрутну хвилину. Тому пара проводить багато часу разом. Незважаючи на тривалий стаж відносин, офіційною сім'єю вони стали лише в 2015 році. До цього було 15 років цивільного шлюбу. У Святослава є доросла дочка Діана від попередніх стосунків. Спільних дітей з Лялею немає. Але музикант не раз зізнавався журналістам, що мріє про сина. Дружина Святослава знялася в кліпі групи до пісні "Холодно".

Про свої стосунки Вакарчук не любить ділитися з громадськістю. Інформація про його родину завжди була вибірковою, ніяких зайвих фактів. Навіть весілля пройшло без пафосу. У Львові серед найближчих людей. Святослав зразковий сім'янин. Любові і вірності надає особливого значення. Можливо, позначається ліричність і теплота його душі. Він вірить в те, що любов може подолати багато. Головне слухати своє серце. Однак потрібно заслужити цю саму справжню любов від рідної людини. Вона приходить не до всіх, але шукати її повинен кожен. Щоб ставати кращим і добрішим.

"З віком любов набуває для людини все більшого й більшого значення, і стає так само важливою, як його здоров'я - без неї просто неможливо жити".