В Україні знімуть історичну драму "Захар Беркут", за однойменною повістю Івана Франка.

Про це повідомило Державне агентство України з питань кіно.

Загальна вартість виробництва фільму становить 75 млн грн, 30 млн грн з яких профінансують з державної підтримки. Зйомки розпочнуться у 2018-му році.

Кінопроект став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно.
Режисер стрічки – Ахтем Сеітаблаєв, оператор – Юрій Король, автор сценарію – Ярослав Войцешек, продюсери – Єгор Олесов та Юрій Прилипко.

За сюжетом, монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців – брати Беркути – потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити багаточисельного ворога...

Як повідомляв "Знай.ua", у 2017 році українська картина про Чорнобиль "Арка" отримує нагороду, як кращий музичний фільм у Каліфорнії на фестивалі California International shorts Festival, і подібний приз їй дістається у Канаді на Creation International Film Festival.