82-річний артист помітно здав – сильно схуд, не може пересуватися без сторонньої допомоги, а то й без інвалідного крісла. І причина тому – прогресуюча хвороба Паркінсона. Але йти на спокій Валентин Гафт поки що не збирається. Нещодавно він знімався в програмі "Привіт, Андрій!" на телеканалі "Росія", присвяченій покійній актрисі Наталії Гундарєвій.

"Валентин Йосипович приходив до нас з помічницею, яка доглядає за ним, – розповіла редактор передачі Наталія Галькович. – Він голодний приїхав, і ми його, звичайно, погодували. Літня людина, вже за 80, почуває себе погано. Я помітила, що у нього з'явилися провали в пам'яті".

Хвороба Паркінсона, якою страждає Гафт, носить неврологічний характер з хронічними ознаками. Прогресує повільно і вражає людей старшого похилого віку. Головним проявом захворювання є виражене порушення рухових функцій. Ця хвороба називається інакше "тремтливий параліч", що вказує на її основні симптоми: постійне тремтіння і підвищену скутість м'язів, а також складність виконання спрямованих рухів.

"Мені догляд потрібен і щоб лікарі завжди поруч були", – плаче Гафт. Він пояснив, чому продовжує грати в театрі і не відмовляється від походів на телешоу: "Зараз дорогі ліки, процедури медичні теж. Але мені не так багато платять на телебаченні, як, скажімо, Віталіні (Цимбалюк-Романовській. – прим. ред.). Їй по півмільйона за програму відстібають, а мені – від п'яти до 50 тисяч. Але я радий і цьому незвичайно!".

Артист розуміє, що його вік і стан оптимізму не додають. "Не хочу стати тягарем для когось, але ходити мені дійсно важко. Я доживаю, мені залишилося мало, і я це розумію. Нещодавно пішли з життя мої колеги з "Современника" Тамара Дягтерєва і Сергій Шеховцев, дуже шкода. Я не був на їхніх похоронах, сам ледве пересуваюся. Нічого не прошу у керівництва "Современника", в театрі і без мене є кому допомагати", – цитує хворого Гафта російська "Експрес-газета". Вона ж публікує душероздираючий знімок артиста, який виглядає худим, виснаженим і втомленим.

Нагадаємо, зірка серіалу "Вороніни" бореться зі смертельною хворобою.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Валерій Леонтьєв відмовився від Росії, він знайшов дещо краще.

Також "Знай.uа" писав про 5 легендарних акторів, яких погубив алкоголь.