«Зае..лі, с..кі, коли вони вже заспокояться! Бл .., я звалю звідси», - саме ці слова емоційно сказала Знай.ua одна з українських співачок, дізнавшись про резонансне рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Справа в тому, що чиновники хочуть ввести штрафні санкції або кримінальну відповідальність у відношенні вітчизняних артистів, які виступають у Росії.

Або тут, або там

У тусовці ця новина викликала ефект бомби, що розірвалася. «Ідіотизм» - кажуть одні, «Пора міняти уряд, а не закони» - кажуть інші. Справедливості заради скажемо, що обурення в більшості своїй висловлювали ті артисти, які співають і розмовляють російською мовою. У той же час україномовні зірки не захотіли коментувати цю інновацію від Національної ради.

«Я думаю, що це жорстка міра, - сказала Знай.ua телеведуча Світлана Вольнова. - З іншого боку кожен артист повинен розуміти, що ставлення до Росії у більшості - негативне. Тому кожен виступаючий там йде на ризик і, можливо, змушений буде вибирати, де йому буде комфортніше жити і заробляти. Так що при такому законі артисти будуть ретельно зважувати всі за і проти. Можливо, багато хто буде їхати, якщо в Росії буде краще в фінансовому становищі».

Популярні новини зараз

Вольф Мессінг перед смертю назвав обраних: три особливих знака зодіаку

Аліна Гросу приголомшила зізнанням про вагітність, вже зовсім скоро: "Хочемо трьох"

Кравчук пролив світло українцям на Порошенка: 5 років про це говорили тільки пошепки

Зірка Кварталу 95 Кравець благає українців про допомогу, часу немає: "Трапилася біда"

Показати ще

З тим, що українські зірки, після введення цього нововведення, переїдуть до Росії, згоден і відомий продюсер Юрій Фальоса.

«Все більш-менш якісні артисти вже виїхали з країни. Хто в Китай, хто в Росію, хто в Казахстан і т.п. Ті, хто залишилися в країні - або не мають коштів на виїзд, або пристосувалися до існуючого стану в країні і не погано себе почувають в Україні. Але таких небагато - це Тіна Кароль, 95 квартал, Дзідзьо, Океани ..., але вони можуть собі дозволити працювати в інших країнах, крім РФ», - повідомив нам Фальоса.

За його словами, основна маса артистів почувають себе пригнобленими у власній країні.

«Шоу-бізнес перекочував у політику і це реальний маразм. Якщо ви запитаєте людей на вулиці перерахувати українських артистів і політиків, то в цьому списку буде більше політиків, чиї імена знає народ. У жодній країні такого немає», - підкреслив продюсер.

А як же бізнесмени?!

Про політичну складову цієї ідеї Національної ради з питань телебачення і радіомовлення ми поговорили з політичним консультантом Миколою Спиридоновим.

«У мене в зв'язку з цим виникає кілька питань: перше - чому представники української влади, аж до Президента, продовжують вести бізнес з Росією? - поставив риторичне запитання експерт. - Чому тоді ніхто не оголошує офіційно про війну з РФ? Які зараз юридичні підстави для такого обмеження, коли війна не оголошена? Чому починати потрібно саме з артистів, а не з політиків і великих бізнесменів?»

Спиридонов впевнений, що подібним рішенням влада знову хоче відвернути увагу від важливіших проблем.

«А наслідком цього може бути офіційний переїзд деяких наших артистів у Росію. Там просто ринок більше. Тоді ми втратимо цих людей і їхні податки», - резюмував він.

Хто поїде?

Серед найімовірніших українських зірок, які виберуть Росію, а не Україну для проживання, - ті, хто найчастіше їздять туди з гастролями. Можна припустити, що першою, після вступу в силу цих законів, у Москві осяде Ані Лорак. Вона і так там вже більше часу проводить, ніж у Києві. При цьому не варто забувати, що два роки тому співачка купила в столиці Росії собі квартиру.

Слідом за нею, напевно, в Білокам'яну переїде Світлана Лобода, яку вже теж вважають своєю в російській тусовці. Для інших же артистів це буде складний вибір: або забути про російські гроші або починати новий етап своєї кар'єри вже у Росії.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що українська мова на радіо зробила несподіваний прорив. Це дозволяє купити китайський айфон 8 або тайванський iphone 8.