Останній тиждень вся Європа жила однією подією – пройшов конкурс Євробачення 2018. Глядачі вболівали за своїх фаворитів, активно голосували та переживали разом зі своїми артистами. Ця подія стала і приводом для численних досліджень вчених, і деякими цікавими висновками вони поділились з нами.

За совами дослідників, перегляд пісенного конкурсу впливає на рівень задоволення життям, - пише Independent.

Даною темою займалися науковці з Імперського коледжу Лондона з'ясували.

Результати дослідження, опубліковані в науковому журналі BMC Public Health, показали, що серед населення країни рівень задоволеності життям підвищується на 4 відсотки, якщо їх країна входить в десятку кращих в фінальному рейтингу.

В ході дослідження вчені проаналізували дані про рівень задоволеності життям понад 160 тисяч осіб з 33 європейських країн. Зокрема, дослідники використовували дані з анкет респондентів, які були заповнені в рамках глобального опитування Євробарометр, який проводиться кілька разів на рік Європейською комісією.

Популярні новини зараз

Мадонна показала Аллі Пугачовій, як потрібно робити пластику: "Ані Лорак не пощастило"

Григорій Решетник звів Злату Огнєвіч і відкинутого нею Діму Шевченка: "Як можна було?"

"Це Різдво потрясе світ": чоловік стверджує, що прийшов з 2485 року, і попередив людство

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

Команда вчених акцентувала увагу на даних, зібраних в травні і червні - в період проведення Євробачення з 2009 по 2015 рік. В результаті з'ясувалося, що респонденти відзначали більш високий рівень задоволеності життям, особливо якщо їх країна показувала хороші результати на Євробаченні.

Дослідники зізналися, що вирішили провести дослідження з особистого інтересу:

"Ми просто розмовляли з колегами в університеті і вирішили перевірити ці дані. Зазвичай ми займаємося вивченням інших факторів, що впливають на задоволеність життям і здоров'я людей. Серед наших колег є люди з різних країн, і багато хто дивиться Євробачення. В одній із розмов виникло питання , чи може конкуренція між країнами в такому великому проекті впливати на настрій країни. І, як з'ясувалося, так - є певний зв'язок", - повідомив Філіппос Філіппідіс, провідний автор дослідження.

Вчений вважає, що результати цього дослідження в черговий раз доводять, що такі масштабні конкурси, як Євробачення, безумовно впливають на моральний дух населення країни.

"Наше дослідження показує, що ми можемо використовувати науку для вивчення досить несподіваних тем. Але що більш важливо - ми сподіваємося, що це змусить людей задуматися про те, як на наше благополуччя, настрій і, відповідно, на наше здоров'я можуть впливати, здавалося б , абсолютно нешкідливі фактори з громадської сфери ", - підсумував він.

Дивіться фінальний виступ переможниці Євробачення 2018 - представниця Ізраїлю Нетта Барзилай

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", в мережі зібрали та показали найдивніші костюми за історію існування конкурсу Євробачення.