Настоятель Херсонської єпархії УПЦ Геннадій Шкіль зі своєї сторінки у Фейсбуці звернувся до відомого українського телеведучого Сергія Притули, який висловився в бік підтримки Томосу для України, а також закликав всіх українців «перестати бути маніпулятивними ляльками і стати в ряди Помісної церкви»

Про це пише Рoliteka.

«Я особисто вважав Вас одним з розумних і дотепних ведучих України. Але, напевно, зірковість і Вам засліпила очі, якщо Ви вирішили, що Ви тепер маєте право вирішувати за мільйони людей, до якої Церкви їм ходити», пише священик. Він апелює до правил, які на його думку, Сергію Притулі невідомі, згідно з яким нехрещених дітей не відспівують ( про що Притула згадував у своєму пості) і стверджує, що вони були і до розколу, будуть і після розколу, цим правилам вже більше 2000 років. «І я впевнений, що якщо раптом все ж Патріарх Варфоломій зробить такий негідний Патріарха, який вважає себе «Вселенським», крок, як «Томос», то в ЄПУПЦі також будуть дотримуватися цих правил».

Ще один момент, на який вказав Шкіль –це абревіатура МП. Священик зазначає, що цю абревіатуру ніхто не відміняв, тому що її ніколи не було. «Ще з початку створення в 1991 Церква називалася Українська Православна Церква! Без ніяких абревіатур. Не вірите – запитайте у пана Денисенка! Саме він реєстрував цю назву. А Ви, якщо вважаєте себе «совістю і честю» сучасності, перевіряйте факти перед тим, як публікувати». Говорячи про церковне майно, яке нібито виводяться в Москву, Геннадій Шкіль запевняє, що «в Статуті УПЦ написано, що всі кошти, будівлі та ін. майно УПЦ належать УПЦ і тільки УПЦ і ніякі гроші нікуди не вивозяться. Як Ви думаєте (Ви ж розумна людина?) При нинішньому ставленні влади до УПЦ, якби УПЦ порушувала б свій же Статут чи зійшло б це їй з рук? Ваші читачі, звичайно ж, згадали випадок з іподияконом лаврським … А іподиякона, якого затримали з грошима у вагоні, їхав в Софріно, тому і така сума, тому й вагон. Якщо Ви не знаєте, то Софріно – це єдиний завод в православному світі, який займається виготовленням якісного церковного начиння. І туди з грошима їздять не тільки іподиякони УПЦ, не тільки іподиякони або священнослужителі з усього православного світу, але й посланці (з грошима!) Вашої улюбленої релігійної організації – УПЦ КП. Просто на них ще не прийшла «рознарядка» затримати на кордоні з грошима! Але гортаючи фото з «богослужінь» УПЦ КП, можна впевнитися, що все начиння їх -софрінского виготовлення».

Також священика глибоко обурили погрози Сергія Притули видворити УПЦ з Лаври. Він заявив, що церква зараз знаходиться там законно згідно з усіма документами, а от усілякі спроби влади змінити це будуть незаконними. «Ви погрожуєте, що прийдуть нас викидати хлопці з АТО? А Ви не думали, що свого Предстоятеля, свою Церкву прийдуть захищати теж хлопці з АТО, які, завдяки Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, це Різдво зустрічали не в полоні, а вдома?».

Популярні новини зараз
До 50 гривень за куб газу: експерт розповів, якими можуть бути нові тарифи на комунальні послуги "Київстар" підвищує тарифи з 1 жовтня: хто з абонентів платитиме більше та за що "Нафтогаз" попередив про важливі зміни: для кого починають діяти нові правила Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Підсумував своє звернення священик припущенням, що така поведінка Притули відштовхне від нього тих глядачів, які традиційно відвідують УПЦ.