В Україні в наступному році, згідно з проектом бюджету, зростання доходів населення на 2% випередить інфляцію. Так, найбідніші українці зможуть трохи впевненіше себе почувати. Втім, чи дійсно нова програма уряду покращить рівень життя у 2019 році?

За словами спеціалістів, заявлене збальшення соцвиплат (аліменти, пенсії і мінімальна зарплатня) все одно не дотягнуть до рівня фактичного прожиткового мінімуму.

гроші

Прожитковий мінімум: до 2027 грн


До липня 2019-го прожитковий мінімум буде на рівні 1853 грн. До цієї цифри прив'язані соціальна допомога, деякі штрафи, разові виплати (наприклад, призовникам на строкову службу або сім'ям постраждалих в АТО).

Популярні новини зараз
Фіналістка шоу "Холостяк" Яна Соломко втекла в росію і забула про війну: "Виявилося, ти наша ганьба" Експерт з США назвав, що допоможе Україні безперечно перемогти: "Росія не зможе напасти знову" Євген Кошовий з "Кварталу 95" ледь не розревівся, виїхавши до Варшави: "Нікуди повертатися" Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене"
Показати ще

Якщо ж порахувати вартість споживчого кошика за актуальними цінами, виявиться, що прожитковий мінімум на душу населення повинен вже досягти 3691 грн, а в 2019 ця різниця буде ще більш разючою.

Однак, оскільки від прожиткового мінімуму для непрацездатних в тому числі залежать і мінімальні пенсії, різке підвищення призведе до зростання бюджетних витрат. Тому прожитковий мінімум утримують на мізерному рівні.

Передбчається збільшення прожиткового мінімуму у 2019 році в два етапи: у липнійого підвищать до 1963 грн, а до кінця наступного року — до 2027 грн.

Також збільшиться і мінімальна пенсія. До липня вона становитиме 1497 грн, до грудня —1564 грн, а після грудня — 1638 грн. Уже зараз фактичний розмір мінімальної пенсії (сума, на яку може прожити пенсіонер в Україні) — 2710 грн.

Щодо мінімальної зарплатні, то її також збільшать до 4138 грн.

Нагадаємо, українцям розповіли, що буже з комуналкою у наступному році.

Як повідомляв портал Знай.ua, нові платіжки шокують збіднілих українців новими сумами.

Також Знай.ua писав про те, що киянам розповіли, чому їм поки що не бачити тепла у квартирах.