Давайте на чистоту. Часи коли «тобі пощастило - ти не такий, як усі» залишилися в нульових. Сьогодні, якщо «ти працюєш в офісі», про тебе навряд чи заспівають солодкоголосі подружки Шнура. У той час, поки верхівки пилять багатомільйонні бюджети держпроектів, середній дохід населення України в 2018 році склав 6209 грн (близько 230 доларів). Суха статистика, просто цифри? Ні. Це - життя тих, хто ще не зрозумів, що можна його поміняти. І зробити це прямо зараз. Не завтра, післязавтра, або з понеділка. Ні. Прямо зараз. І в цій статті ми маємо намір розповісти вам як.

Напевно, кожен з вас бував в даркнеті. Сьогодні в тіньовий мережі можна знайти те, що приховано від очей звичайного користувача звичайної мережі. Потрапити в глибокий інтернет можна за допомогою спеціального браузера TOR. Це простіше, ніж здається і під силу не тільки хакерам. Мільйони користувачів з усього світу сьогодні віддають перевагу даркнету. І на це є вагомі причини. Анонімність, відсутність цензури і можливості. Про можливості тіньової мережі можна говорити довго. Але нас цікавить можливість заробити. Зробити це безпечно і конфіденційно.Найпопулярніші вакансії даркнета не пов'язані з порушенням закону, але майже всі з них оплачуються дорожче, ніж в звичайному інтернеті. Далі ми привели ТОП-10 вакансій для віддаленої роботи, знайдених в даркнеті.

Копірайтер / автор

 Копірайтер пише рекламні тексти, статті, переклади, пости на форумах, новини та інтерв'ю. Оплата за символи в середньому в 3-5 разів вище, ніж на OLX. Загальний дохід залежить від рівня автора і сфери його знань.

 Очікувана заробітна плата при повній зайнятості - 500-1700 $ в місяць.

Популярні новини зараз

Українці примудрилися перетворити купюру у 1000 гривень на "золоту жилу": як роблять "гроші з повітря"

Платити доведеться у декілька разів більше: в Україні тотально переглянуть систему нарахування штрафів

Розмитнення може подешевшати в рази: лідер "євроблях" подарував українцям надію, озвучено дати

Попередження Путіну? Горезвісний Кримський міст остаточно "прогнувся", не встигли навіть пустити поїзди

Показати ще

Редактор

До завдань редактора входить схвалення тем, вибір формату статей, перевірка їх змісту та грамотності. Крім цього, редактор контролює роботу і коригує тексти. Рівень відповідальності вище, ніж у письменника, як і його дохід.

Зарплата в даркнеті в середньому 1000-2000 $ в місяць, в залежності від проекту і завантаженості.

Графічний дизайнер / художник

Дизайнери розробляють логотипи, художньо оформляють сайти, ілюструють статті, малюють банери і рекламні сторінки. Як і в інших творчих професіях, вартість праці художника безпосередньо залежить від його портфоліо, швидкості і складності роботи.

В середньому зарплата дизайнера / художника в даркнеті становить 1000-2000 $ в місяць.

Модератор форуму

Робота модератора - удаляти повідомлення або переносити їх в відповідні теми, виносити попередження і при необхідності блокувати користувачів, а також створювати теми та стежити за дотриманням правил на форумі. Хороший модератор підтримує доброзичливу атмосферу і при цьому стежить за порядком.

Дохід залежить від виданих йому прав і від масштабів самого форуму - в середньому 500-1000 $ в місяць.

Програміст

Попит на хороших програмістів в даркнеті дуже високий, профільні форуми переповнені пропозиціями про роботу. Завдання і складність варюються від створення чат-ботів і роботів для автоматичної реєстрації акаунтів до створення з нуля сайтів і платіжних систем.

Програміст отримує від 1200 $ в місяць, але все залежить виключно від спеціалізації, можна заробляти і 5 тисяч доларів. У деяких випадках програмісти стають співвласниками ресурсу.

Оператор сайту

Оператор може бути одночасно і онлайн-консультантом і менеджером. Він обробляє замовлення, веде переговори щодо співпраці і працевлаштування, консультує користувачів.

На вартість роботи значно впливає масштаб сайту роботодавця. Якщо ресурс користується попитом, зарплата на цій посаді починається від 700 $ в місяць.

Експерт

Хоча повний список набагато ширше, можна відзначити фахівців з мережевої безпеки, юристів, хіміків, працівників сфери зв'язку та банківського сектора. Експерти консультують людей на форумах і в приватному порядку, а також можуть перебувати в штаті для допомоги самому проекту. Наприклад, в якості редактора профільних статей.

Найчастіше консультант працює не повний день, але його середній дохід при цьому більше 500 $ в місяць.

Інтернет маркетолог

Головні завдання маркетолога - управління рекламними кампаніями і підвищення популярності ресурсу. Методи просування в даркнеті практично нічим не відрізняються від методів в звичайному інтернеті. Однак більшість рекламних мереж не просувають даркнет-ресурси, тому маркетологу важливо вміти обходити модерацію.

Оклад починається від 1000 $ + премії за результативну роботу, причому іноді премії бувають більше окладу. Досвідчений маркетолог може розраховувати на дохід від 1700 $ в місяць.

SEO-оптимізатор

Щоб сайт знаходився по коректним запитам і був в перших рядках видачі, потрібен SEO-оптимізатор. Він працює з ключовими словами, займається рекламою на сторонніх ресурсах, аналізує пошукові запити, і в результаті залучає нових користувачів на ресурс.

Його зарплата в середньому нижче, ніж у маркетолога, але при вдалому виборі роботодавця, легко може переступить 1100 $ в місяць.

Рекрутер

 Підбирає персонал для роботи в даркнеті, і гонорар за кожного влаштованого працівника може доходити до 15% від його зарплати перші кілька місяців. Рекрутер хороший психолог і вміє переконувати, завдяки чому фахівці погоджуються на вигідні обом сторонам умови. Але найголовніше - рекрутер вміє підбирати людей, які ідеально підходять для вакансії.

 Дохід індивідуальний, оскільки оплата відрядна. Деякі заробляють по 300-500 $, а хтось здатний за місяць отримати більше 2000 $.

Багато вакансії не ввійшли в ТОП-10, але вони не менш цікаві. Зустрічаються оголошення про пошук приватних детективів, коли замовник бажає залишитися анонімним. Високим попитом користується спеціалізована інформація різного роду, а значить і люди, які мають до неї доступ. Серед послуг популярна допомога в оформленні документів, отриманні кредитів або перевірки своєї фінансової історії.

Зустрічаються вакансії, що вимагають роботи оффлайн. Кур'єри для інтернет-магазинів, відправники та одержувачі посилок з-за кордону, а також люди, готові оформити на себе банківські картки або SIM-карти.

Крім легальних вакансій в даркнеті є кримінальні пропозиції, в тому числі продаж баз даних, хакерські послуги, продаж крадених карт і маркети з поширення наркотиків.

На англомовних сайтах вакансії представлені набагато ширше, але ж і російською мовою трапляються хороші варіанти віддаленої роботи в даркнеті. В основному пропозиції публікуються на тематичних телеграм-каналах, найпопулярніший це @TGHydra. Або публікуються безпосередньо на даркнет-сайтах, список яких можна знайти в звичайному інтернеті.

Мріяли працювати під пальмою? Ось вам повне керівництво до дії. І трохи цифр, наостанок. Якщо ви працюєте в даркнеті, ви сміливо можете дозволити собі проживання в теплих краях. Візьмемо, для прикладу, В'єтнам. Проживання в столиці пляжного відпочинку Нячанге, обійдеться в 300 $ в місяць. За цю суму можна орендувати відмінну квартиру-студію. Тижневе харчування обійдеться і того менше, ніж на Батьківщині, - 50 $ в тиждень. На інші витрати у вас піде не більше 100-200 $. Вам потрібен тільки ноутбук, WI-FI і бажання все змінити.

Залиште, не треба подяк.