Передвиборну кампанію поточного року вже назвали однією з найбрудніших в історії України, проте можливі правопорушення у день голосування, про що говорять експерти. Що потрібно приготувати перед голосуванням і як діяти в непередбаченій ситуації?

Потрібні документи

Для голосування потрібно паспорт або інший документ, який підтверджує українське громадянство, а також прийти на виборчу дільницю за місцем реєстрації. Якщо вам не прийшло запрошення, то дізнатися місце голосування, а також перевірити правильність написання своїх ініціалів можна на сайті Державного реєстру виборців.

Час роботи ділянок

Всі виборчі дільниці на території країни відкриті з 8.00 до 20.00 за київським часом. Варто зазначити, що для припізнілих останній шанс віддати свій голос доступний не пізніше 19.55. В цей час члени комісії пускають у приміщення всіх присутніх, і вони ще зможуть проголосувати, скільки б часу для цього не знадобилося. А тих, хто прийде пізніше, просто не пустять.

Вибори в Україні

Що робити, якщо у списку виборців немає вашого прізвища

Якщо ви прийшли на дільницю з паспортом, а вас у списку виборців немає, то проголосувати не вийде. Голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель розповів: "Якщо в день голосування чоловік не знайшов себе в списку виборців, то він вже не зможе відновитися. Саме тому було багато рекомендацій перевірити заздалегідь наявність своїх даних у Державному реєстрі виборців".

Популярні новини зараз

Олександр Еллерт після розриву з Ксенією Мішиною вирішив не марнувати час: "Бери від життя все"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Наталя Могилевська ошелешила формами в купальнику з глибоким декольте: "Неземна"

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Показати ще

Іноді трапляються технічні помилки в ініціалах виборця і в цьому випадку комісія приймає рішення на підставі місця реєстрації допустити громадянина до голосування.

Що робити з зіпсованим бюлетенем

У виборчому бюлетені для голосування виборець робить позначку "плюс" ("+") або іншу у квадраті напроти прізвища кандидата, але вона не повинна бути малюнком.

Вибори в Україні

Кошель застерігає від експериментів з документом: "Не потрібно ставити інших позначок у вигляді малюнків, написів, крім позначки навпроти обраного кандидата. Дуже часто такі написи можуть тлумачитися комісією як зіпсований бюлетень". Крім того, він підкреслив: "Замальований квадратик навпроти імені кандидата може також сприйматися, як малюнок. Особливо цим можуть скористатися заангажовані члени комісій. Тому краще не ризикувати".

Якщо ж випадково ви поставили позначку навпроти іншого кандидата, ви маєте право попросити новий бюлетень.

Якщо ви стали свідком порушень

З цього приводу Кошель розповів: "У разі виявлення порушень на дільницях, необхідно звертатися до членів дільничних виборчих комісій, щоб вони могли зупинити протиправні дії. А також повідомити про це представників правоохоронних органів, які чергують поблизу виборчих дільниць".

Вибори в Україні

На ділянці заборонено:

- передавати свій виборчий бюлетень кому-небудь ще. Також заборонено отримувати виборчий лист від кого-небудь, крім члена виборчої комісії;

- виносити бюлетень за межі дільниці;

- ставити більше однієї позначки в бюлетені, а також малювати на ньому і наносити які-небудь знаки;

- заходити в кабінку для голосування з іншою людиною виборчого віку (виняток лише для людей з обмеженими фізичними можливостями, за них це може зробити уповноважена особа). Дозволяється взяти з собою дитину, якій не виповнилося 18 років. Заборона також не поширюється на тварин.

- демонструвати оточуючим, за кого ви проголосували, що можуть трактувати як порушення таємниці голосування;

- робити фото - і відеофіксацію результатів вибору. В кабінці для голосування не можна фотографувати ні себе, ні бюлетень;

- приходити на ділянку з будь-якою символікою, яка може вважатися агітацією. У цьому випадку вас просто не пустять на ділянку.

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що активісти “Національного Корпусу” викрили штаб Петра Порошенка в Черкасах, працівники якого здійснювали масовий підкуп виборців.

Як повідомляв портал "Знай.uа": Михайло Саакашвілі опублікував на своїй сторінці у Facebook відео, в якому добряче розкритикував чинного президента України Петра Порошенка.

Також "Знай.uа" писав, що стало відомо про те, що в Україні працює схема ухилення високопоставлених чиновників від податків за участю місцевих інвестиційних фондів, державних банків і кіпрських офшорних компаній.