Про це пише Політрада

Звертає на себе увагу той факт, що підозру Віталію Марківу висунула прокуратура міста Павія (регіон Ломбардія).

Нагадаю, що у липні 2016 року регіональна рада Ломбардії проголосувала за резолюцію «Визнання принципу самови­значення Криму і зняття санкцій iз Росії». Ініціатива представлена партією «Ліга Півночі». Прийнята резолюція уповноважує раду Ломбардії взаємодіяти з національним урядом задля відновлення діалогу з Росією, зміни європейськими інституціями взаємин iз РФ.

За інформацією аналітичного відділу ГІ «Права справа», італійський політик Лука Бартоні, представник партії «Ліга Півночі», підтримує тісні стосунки з громадянкою РФ Іриною Осиповою. В Італії вона є керівником асоціації «Російсько-італійська молодь», яка проводить публічні акції на підтримку так званих «ЛНР» і «ДНР». Ірина Осипова тісно пов’язана з партією «Брати Італії» і є помічником глави партії Джорджії Мелоне.

Батько Ірини, Олег Осипов, професійний журналіст, який понад 20 років пропрацював кореспондентом інформагентства ТАРС, як у Москві, так і за кордоном, очолює в Італії російські культурні центри «Росспівробітництво» та «Російський центр науки і культури».

Популярні новини зараз

Красуня-дружина Влада Ями підкорила стрункою фігурою, справжня пантера: "Одного недостатньо"

У храмі Тернопільщини ікона Божої Матері заплакала, як жива жінка: кадри дива

Ломаченку, якому не допомогли руські попи, назвали умову для реваншу з Лопесом

На Тернопільщині раптово помер янгол у білому халаті, Україна ридає: "Господь прийме його світлу душу"

Показати ще

Серед «організацій співвітчизників», які отримують організаційну і фінансову підтримку з боку РЦНК, — культурна асоціація «Русское поле», яку очолює емігрантка з Росії Катерина Корнілкова. Вона регулярно відвідує окуповані проросійськими бойовиками українські міста Луганськ і Донецьк, де зустрічається з ватажками терористів. В Італії очолювана нею організація періодично проводить акції на підтримку так званих «Л/ДНР».

Із 2014 року Ірина Осипова підтримує особисте знайомство з Андреа Пальмері, який наразі перебуває в окупованому Луганську й організовує звідти візити своїх співвітчизників у самопроголошену  «ЛНР». Варто відзначити, що в окупованому Луганську вже встигли побувати член партії «Брати Італії — Національний альянс» Марроне і депутат Європарламенту від Італії Елеонора Форенца.

На вуличних акціях, які проводить Ірина Осипова, зафіксована присутність місцевих активістів «Координаційної ради солідарності з Донбасом», засновником якої є Ораціо Ньєррі — політолог, лідер руху «Міленіум», головний редактор журналу «Номос». Тому абсолютно невипадковою виглядає участь Ньєррі у роботі «Міжнародного російського консервативного форуму», що проходив у Санкт-Петербурзі.

Іншим учасником форуму від Італії був іще один італійський друг Ірини Осипової — Лука Бертоні, представник партії «Ліга Півночі». Це та північно-італійська сепаратистська партія, яка виступає за надання провінціям П’ємонт, Венето та Ломбардія незалежності, тобто створення нової держави зі столицею в Мілані. Показовим є той факт, що у березні 2017 року керівництво партії «Ліга Півночі» та російська партія «Єдина Росія» підписали угоду про взаємодію для сприяння економічному та культурному співробітництву.

Першими ластівками цього «співробітництва» стала ціла низка антиукраїнських акцій в Італії, організованих за підтримки російських партнерів «Братів Італії». Так, у Венеції відбувся мітинг на підтримку так званих «Л/ДНР». На початку березня 2017 року у Вероні відбулася антиукраїнська конференція, в рамках якої організували фотовиставку про події на сході України. Трактували події суто з проросійської точки зору. Мало зібрання відверто провокаційний антиукраїнський характер.

6 липня 2017 року в Мілані пройшла чергова антиукраїнська конференція за участі депутата парламенту регіону Ломбардія Вітторіо Песато та генерального консула Російської Федерації в Мілані Олександра Нурідзаде. Тема конференції — війна на сході України та недотримання українською стороною Мінських угод.

Наступного дня аналітичний відділ громадської ініціативи «Права Справа» оприлюднював інформацію щодо проведення 12 липня 2017 року в Римі конференції, яка проходила під антиукраїнськими гаслами. Для участі у конференції були запрошені італійські депутати від партії «Брати Італії», а саме: Акілле Тотара, Мауріціо Марроне та Даніеле Макріс, який позиціонує себе, як «президент Італійського центру культури» так званої «ЛНР».

Варто зазначити, що Данте Каттанео — мер італійського містечка Черіана Лагетто, за чиєю вказівкою було встановлено скандальний монумент «Мученикам Одеси», також є членом партії «Ліга Півночі».

Показово, що проведення антиукраїнських конференцій і акцій відбувалося на тлі затримання італійськими правоохоронцями українського військовослужбовця Марківа за підозрою у причетності до загибелі у 2014 році на Донбасі журналіста Роккеллі.

На жаль, складалося враження, що українські дипломати вибрали позицію страуса і, ховаючи голову у вигаданий ними пісок, намагалися робити вигляд, що не помічають цієї відвертої антиукраїнської вакханалії.

У підсумку, маємо вирок, який здивував навіть прокурора у справі. Захист Віталія Марківа назвав вирок «політичним» і заявив про намір подати апеляцію.

Президент Володимир Зеленський вже звернувся до керівництва Міністерства закордонних справ і ГПУ щодо повернення до України нацгвардійця Віталія Марківа.

«Прошу забути про політичні розбіжності між новою владою і незміненими керівниками цих відомств і докласти максимум зусиль для видачі Україні колишнього бійця батальйону Нацгвардії імені Кульчицького Віталія Марківа. До того часу доручаю українським дипломатам в Італії постійно бути на зв’язку з нашим ветераном», — заявив Зеленський.

Не протидіяти цій антиукраїнській вакханалії російських «агентів впливу» — це грати на боці ворога, основним завданням яких є зрив інтеграційних процесів України в європейські економічні та політичні  структури, створення інформаційного супроводу для прийняття відповідних рішень.

Дмитро Снєгирьов,

співголова ГІ «Права справа»