В месенджері Telegram знаходять поширення канали, які продають фальшиві гроші, обіцяючи високу якість товару.

У Telegram-каналі Falsh UA, який 11 вересня анонсував нову партію фальшивих купюр номіналом 500 гривень, станом на 11 вересня 2019 року є 1056 передплатників. Там зазначається, що їх приймають купюри термінали, і вони не мають відмінностей, крім символів купюри.

В наявності купюри номіналом 200 та 500 грн та 100 доларів 2013, 2009 років. Для придбання купюр вказується необхідність передоплати 100%. Обіцяють доставку у будь-яке місто України закладкою або післяплатою.

Прайс гривні:

купуєте - віддаєте -
15 000 фальшивих грн - 5 250 грн
20 000 фальшивих грн - 7 000 грн
30 000 фальшивих грн - 10 500 грн.

Популярні новини зараз
Марк Фейгін передбачив введення військ НАТО в Україну, але для цього путін повинен зважитися на крайній крок Головне за ніч: Зеленський несподівано втер носа усім, путін стягує військову техніку до кордону з Грузією, а в Дегестані зводять барикади Чому цукор різко злетів у ціні: експерти назвали причини та розповіли про майбутній дефіцит Водіям, які вирішили заощадити на бензині, загрожує величезний штраф: перевищує вартість транспорту і позбавляє прав
Показати ще

У продажу, за інформацією каналу, є також долари.

Також існує канал Gangster Money, де обіцяють за повну передоплату відправити поштою без особистих зустрічей фальшиві купюри. В даній групі - більше 1800 передплатників.

Є й інші подібні канали і боти.

Проте однозначно складно стверджувати, чи справді ці Telegram-канали є інструментом поширення фальшивих банкнот чи просто шахрайством для заробітку на довірливих українцях, які бажають отримати вигоду від придбання фальшивих грошей.