Скріншоти - частина сучасної культури Інтернету. Їх використовують майже у всіх сферах сучасного життя. Зробити скрін з тієї чи іншої сторінки в мережі потрібно десяткам категорій користувачів мережі: школярам, ​​студентам, журналістам, державним службовцяв, працівникам різних підприємств, батькам і багатьом іншим.

Однак, далеко не кожен знає, як йому зробити скріншот. Тим більше, багато хто не розуміє, як зберегти той чи інший фрагмент інтернет-сторінки можна швидко і просто, без використання додаткових програмам.

У цій статті ми розповімо, що таке скріншот, навіщо його зробити, яким чином і як заощадити свій час і нерви при роботі в мережі.

Що таке скріншот?

скриншот: источник:/internetrabota.net

Під поняттям скріншот сучасні користувачі розуміють знімок екрана. Як знімок цей термін перекладається з англійської мови. Даний термін означає знімок екрана в буквальному сенсі. Тобто, це зображення того, що в даний момент часу знаходиться на вашому екрані.

Для чого потрібен скриншот?

скриншот: источник: ver-a.ru

У сучасному світі скріншот потрібен для вирішення сотень різноманітних завдань. Зробити скріншот на Windows або зробити скрін на MAC потрібно майже всім - від школяра до літньої людини.

Основні приклади використання скріншотів:

 • передача даних розташування;
 • фіксування банківських документів і інших офіційних даних;
 • збереження потрібних фрагментів тексту або зображень на сторінці;
 • вирішення технічних проблем зі службами підтримки;
 • збереження листування.

Вчимося, як зробити знімок екрана на комп'ютері

скриншот

Для тих, хто хоче зробити скрін на компі, що працює на операційній системі Уіндоус, потрібно здійснити декілька маніпуляцій, які спочатку для деяких будуть досить непростими.

Відзначимо, що в даному огляді буде розглянуто процес створення скринів екранів ваших пристроїв без використання сторонніх програм. У цій статті ми дізнаємося, як зробити знімок екрана, використовуючи функції і клавіші, які і так є в ваших комп'ютерах.

Всі комп'ютери, що працюють на операційній системі Windows, дозволяють зробити повний скріншот екрану буквально за допомогою однієї клавіші - Print Screen.

скриншот

У більшості комплектацій стаціонарних ПК або ноутбуків, дана клавіша розташована в верхньому ряду і знаходиться праворуч - третя кнопка.

Відзначимо, що натиснувши клавішу Print Screen, ви скопіюєте всі, що в даний момент знаходиться на вашому екрані, включаючи всі відкриті вкладки браузера і нижню панель з відкритими програмами.

Обрізати зроблений скрін можна за допомогою сторонніх програм. Для цього підійде будь-який наявні додаток для роботи з графікою або зображеннями.

Принтскрін також працює при створенні знімків так званого активного вікна. Його можна зробити на екрані ноутбука або іншого пристрою. Під цим поняттям мається на увазі відкрита папка, вікно браузера.

Для цього потрібно виконати дані кроки:

 • натискаємо і утримуємо клавішу Alt;
 • натискаємо все клавішу Print Screen.

Відразу ж відзначимо, що процес створення скріншота майже безвучений і зрозуміти той факт, що знімок скопійований в буфер обміну відразу ж буде  складно. Для того, щоб точно зробити скрін, натискайте на клавіші твердо і впевнено.

Що робити зі зробленим скріншотом?

Для того, щоб перенести принт не потрібно використовувати окремий сайт. Так, в відео, яке ми розмістимо в цій статті можна подивитися, як перенести знімок з робочого столу в потрібну папку.

Для збереження скрін з комп'ютера або ноута і подальшої роботи з ним потрібно зробити наступні кроки:

Перший сценарій:

 • Вставте малюнок у документ Word, для чого потрібно відкрити новий файл програми через меню Пуск: також ви можете натиснути правою клавішею на робочому столі, скориставшись комбінацією (Створити => Документ Microsoft Word);
 • в розпочатому порожньому документі вставте скопійований скрін, для чого потрібно натиснути комбінацію клавіш Ctrl + V або скористайтеся контекстним меню правої клавіші (Вставити);

скриншот

Відзначимо, що даний спосіб є найбільш простим, але при цьому він зберігає малюнок в документі з розширенням .doc або .docx, у зв'язку з чим його потім буде складно знайти в комп'ютері. Також його буде досить складно пересилати іншим користувачам. Крім того, ваш одержувач не зможе зрозуміти, що саме було йому надіслано і навіщо.

Даний спосіб створення скрінів на гаджеті визнається експертами найбільш функціональним і простим. У самому ж документі Word малюнок можна обрізати, прибравши всі, що стороннім очам бачити немає необхідності.

Другий сценарій:

Даний сценарій є більш корисним за результатами, оскільки ми отримуємо скрін png або jpeg, яким ми можемо дати ім'я і відкрити в будь-якій програмі для роботи з зображенням. Також скріни в даному форматі будуть відображатися в електронній пошті або месенджерах, що істотно спростить роботу і спілкування.

Це правильний варіант, якщо ви хочете комусь потім відправити все це ваше графічне творчість.

Для створення скрін в даних форматах потрібно зробити такі кроки:

 • натиснути клавіші Print Screen або Alt + Print Screen;
 • або скористатися пунктами Пуск - Всі програми - Стандартні;
 • відкрийте вбудовану за замовчуванням програму Paint.NET;
 • відкрийте порожній лист для «малювання», натисніть стандартне поєднання клавіш Ctrl + V для вставки зображення з буфера обміну;
 • збережіть меню стандартним шляхом або використовуючи поєднання клавіш Ctrl + S;
 • Будь ласка, виберіть місце збереження файлу і його тип;
 • Будь ласка, виберіть розширення, в якому ви хочете зберегти файл.

скриншот

скриншот

скриншот

скриншот

Вчимося робити скріншот екрану в Windows Vista, Windows 7 і інших

скриншот

Якщо на вашому ноут і компі стоять більш пізні версії операційних систем Windows, то процес створення скріну  буде простим і автоматизованим. Зробити Принтскрін можна буде благодоря вбудованому додатком Ножиці.

Сценарій 1

 • Заходьте через меню Пуск-Стандартні;
 • Знайдіть програму «Ножиці» і запустіть її;
 • Після запуску програми, ваш курсор перетворюється в активний хрестик, а весь екран втрачає різкість, що полегшує процес вибору ділянки для копіювання;
 • Виділіть цим курсором прямокутну область весь екран
 • Крім того, ви можете виділити тільки активне вікно по аналогії з поєднанням клавіш Alt + Print Screen
 • Є можливість виділити довільну область, для чого, її треба окреслити тремтячим ручками курсором у вигляді ножиць

Відзначимо, що використовуючи програму Ножиці можна зберегти скрін, відправити електронною поштою або месенджері або відредагувати за допомогою окремих засобів.

скриншот

скриншот

Як зробити скріншот на смартфоні: коротка інструкція

скриншот

Одним з найбільш популярних запитів є питання про те, як зробити скріншот на смартфоні. Відразу ж відзначимо, що зробити знімок екрана на телефоні і планшеті набагато простіше, ніж на комп'ютері або ноутбуці.

Для того, щоб зробити скрін на смартфоні потрібно зробити такі кроки:

Сценарій для iPhone або iPad:

 • одночасно натисніть на кнопку Живлення і Додому;
 • знайдіть збережене зображення в додатку Фото.

Сценарій для Android:

 • Одночасно натисніть і утримуйте декілька секунд кнопки Живлення я і Додому;
 • Одночасно натисніть на клавішу Зменшення гучності і Живлення і утримуєте кілька секунд.

Відео