Не дивлячись на те, що в наші дні пошуковими системами користується майже кожен українець, не всі ми знаємо, що користуватися пошуком в Інтернеті можна не тільки за словами, а й фото, картинок і будь-яким іншим завантаженим фото в Інтернеті.

Поиск по картинке: источник:ktonanovenkogo.ru

Багато хто звик шукати потрібну інформацію, використовуючи сервіси «Гугл. Картинки »або« Яндекс.Зображення », проте можна користуватися не тільки ними.

У цій статті ми розповімо, як звичайний пошук за словами відрізняється з пошуку по картинках і файлів, як ним користуватися в пошукових системах Гугл або Яндекс і відповімо на багато інших питань.

Пошук картинок в Гуглі і Яндексі: як він відрізняється від звичайного

поиск по картинке

Популярні новини зараз

Головне за день: скасування безкоштовного проїзду, перемога Анни Неплях на Міс Україна-Всесвіт і правила носіння маски після вакцинації

Єлизавета II потрапила у скандал через лист школярам з Севастополя: "визнали" Крим російським

Даша Квіткова і Микита Добринін передумали розлучатися? Родина "Холостяка" розкрила таємницю примирення

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

Раніше пошукачі не розбиралися в тому, що саме було розташоване на фото, а орієнтувався на опису під тим чи іншим фото, а також здійснював видачу по атрибутам альт і дайте. Раніше Гугл або Яндекс грубо кажучи і не розумів, які фото він видає, що захаращують видачу і призводило до неправильного визначення запиту і вмісту видачі. Говорячи простою мовою, забиваючи слово стіл, могло видаватися зображення стільця або стороннього об'єкта. Вирішити цю проблему намагалися за допомогою спеціальних співробітників асессоров, які виправляли видачу фото по найбільш популярних запитах вручну.

Також раніше пошуковій системі не можна було запропонувати для пошуку фото поганої якості і запити його аналог в хорошому або ж продемонструвати фото тієї чи іншої людини, щоб можна було визначити його особистість.

Використовуючи пошук через картинки також можна знайти одне з фото в серії опублікованих, що допоможе вам знайти інші фото в добірці.

Сервіс корисний для всіх, хто хоче знайти товар або предмет, який зацікавив його на фото або зображенні.

Знайти предмет або товар, забивши його словами в пошуковик, буде складно або неможливо, якщо ви не використовуйте функцію пошуку по картинці зразком, який успішно запустили компанії Гугл і Яндекс.

Як працює пошук за завантаженому зображенню: коротка інструкція

поиск по картинке

Якщо намагатися розібратися в механізмі пошуку по картинці або зображенню в деталях, то на це можуть піти кілька годин. Однак, якщо ви хочете простих відповідей, то завантажена вами картинка розбивається системою на кілька невеликих фрагментів, які можна назвати віртуальними словами.

Далі процес пошуку аналогічний тому, що відбувається в звичайному пошуку Гугла або Яндекса. Система шукає набір візуальних слова, який найближче до того, що було виявлено на завантаженому користувачем зображенні.

Пошук по фото в Гуглі: коротка інструкція для кожного

поиск по картинкам

Для того, щоб знайти по фото потрібний вам предмет, об'єкт або товар, товар потрібно перейти на головній сторінці пошуку на сторінку Гугл: Картинки.

Натисніть на іконку, виконаної у формі фотоапарата і завантажити на сторінці збережене фото або картинку або вказати її адресу.

Ви отримаєте видачу фото, які зможете вибрати відразу ж в декількох форматах: маленький, середній і великий.

поиск по картинке

Таким чином пошукова система визначила людину, який зображений на фото і представила безліч варіантів фото з ним, а також надала можливість зробити додаткові запити. Наприклад, Альберт Ейнштейн, біографія. Також визначивши людини або предмет по фото, ви зможете знайти інші фото по темі, натиснувши на вкладку знайти це зображення в Google (можливо, при використанні браузера Гугл Хром).

поиск по картинке

Пошук по картинках в системі Яндекс

поиск по картинке

В Україні система Яндекс є забороненою, проте мільйони наших співгромадян користуються нею, використовуючи систему VPN. Користувачі пошуковика лише порівняно недавно отримали можливість шукати по фото або зображення, після того, як розробники успішно впровадили систему Комп'ютерного зору. За допомогою системи картинка розбивається на візуальні слова (області зміни контрасту, кордони і т.п.), а пошук проходить по всій базі Яндекса.

На практиці пошук майже ідентичний тому, як він проходить в системі: в правій області знайдіть зображення у формі фотоапарата, на яку і натисніть для завантаження графічного файлу.

Також, ви можете знайти фото з урл адресою потрібної картинки, який можна вставити в рядок графічного пошуку і натиснути на кнопку «Знайти».

Щоб дізнатися урл адресу потрібного вам зображення на веб-сторінці можна, клікнувши по ній правою кнопкою миші і вибравши рядок Копіювати адресу зображення.

поиск по картинке

поиск по картинке

поиск по картинке

Якщо ви хочете завантажити картинку в пошук з власного пристрою, то клікніть по іконці фотоапарата.

Результати вашої видачі будуть схожі на ті, що видає система Гугл. Яндекс також ділить фото за форматом і дозволяє отримати деталі по завантаженому фото або зображення.