У цьому навчальному році школи самі вирішую, коли, як і на яких умовах йти у відпустку. Головні вимоги Міністерства освіти - непохитні 30 днів канікул. Сьогодні ми дізнаємося, коли відпочиватимуть школярі, чим їм зайнятися і як уберегтися від застуд.

Осінні канікули

Дати шкільних канікул

Кожен сезон школярам обіцяють відпочинок на повну котушку, а потім ставлять цілий портфель домашніх завдань, лякають грипом і наполягають на карантині. Але для тих, хто все-таки зібрався зробити гарні канікули, повідомляємо

Варто пам'ятати про те, що кожна школа має право відсунути початок канікул на кілька днів, в залежності від навчального плану. Також відпочинок можуть продовжити карантином або з причини сильних морозів.

Адміністрація школи зобов'язана завчасно попередити батьків про те, коли почнеться шкільний відпочинок, щоб батьки могли планувати свій час та завчасно придбати путівки в санаторії або спланувати свою відпустку з дітьми.

Домашні завдання

Як і дати канікул, домашні завдання будуть даватися тим учням, чиї батьки погодилися на таку систему самоосвіти. У новому навчальному році перші два класи в школах не одержують домашніх завдань. Їх можуть ввести на прохання батьків.

Осінні канікули

На канікули все одно будуть задавати уроки старшокласникам, хоча, це завадить їм повноцінно насолодитися канікулами. Натомість, шкільні канікули дають можливість випускникам розпочати підготовку до ЗНО. Для цього вже випущені нові екземпляри питань, викладачі беруть на навчання школярів для додаткових уроків та в деяких школах почалися групові заняття по підготовці до іспитів.

Вихідні, святкові, канікулярні, карантин

Крім того, що дітей чекає 30 днів обов'язкових канікул у цьому навчальному році, обов'язковими вихідними ще вважають:

 • 14 жовтня (понеділок) - День захисника України

 • 9 березня (понеділок) - в честь Міжнародного жіночого дня

 • 20 квітня (понеділок) - Пасха

 • 1 травня (п'ятниця) - День праці

 • 11 травня (понеділок) - вихідний на честь Дня Перемоги.

У разі сильних морозів, які протриматися кілька днів, школи будуть закриті для учнів. Так, при -25 на вулиці школярі залишаться вдома. А якщо в класах температура буде нижче 18 градусів, то школи будуть змушені відправити дітей у незаплановану відпустку.

Карантин може бути оголошений за школам, містах або областях. Навчальний процес зупиняється, якщо в школах більше 20% дітей не відвідують уроки з причини хвороби грип та ГРВІ. На карантин можуть виходити школи через кору. Щоб уникнути захворювання, нещепленим дітям рекомендують домашнє навчання.

Чим зайнятися в Києві на осінні канікули

 • Атмасфера 360 на Харківському. Тут показують сферичні фільми на науково-популярну тематику, про тварин і дикої природи. Є фільми для дітей 4-6 років, школярів, підлітків та дорослих.

Осінні канікули

 • Музей у Пирогові запрошує гостей весь рік, а в шкільні канікули зазвичай готує майстер-класи, розважальні програми в національному стилі.

 • Екскурсія на телестудію може здивувати не тільки дітей, але і дорослих. Програми для школярів включають огляд студій і знайомство з працівниками телевежі.

 • Пейзажна алея - це ідеальне місце для прогулянок в будь-який час року. Яскраві скульптури та оригінальні дитячі майданчики можуть стати відмінними декораціями для фотографій.

 • У парку Перемоги функціонує колесо огляду, велопрокат і часто проводяться анімаційні заходи для дітей.

 • Льодовий каток у Дрім Тауні може стати гарною альтернативою прогулянці під осіннім дощем. Потрапити на сеанси можна кожен день в будь-який зручний час.

 • Квест-кімнати стали популярними ще п'ять років тому. Тепер можна проходити не тільки тематичні квести, але і створені для певних вікових груп. Так, можна знайти квест-кімнату для дітей молодшої школи та для підлітків 11-17 років.

Осінні канікули

 • Скеледром Гіперіон можна назвати тренуванням характеру. Не кожен зможе піднятися на вершину стінки і тим більше не кожен погодитися повиснути на страховці, не утримуючись руками і ногами за стінку.

Чим зайнятися з дітьми вдома

Якщо погода буде радувати, то гріх сидіти вдома, але якщо дощові хмари нависнуть над Києвом. то доведеться придумати, чим зайнятися на канікулах. Ми знайшли кілька варіантів корисного і веселого проведення часу:

 • Позбавитися від непотрібних іграшок і речей. Зберіть речі для дитячого будинку або в церкву, щоб розвантажити шафи. Щоб дитині було цікавіше, придумайте нагороду за кожен кілограм або пакет, який буде збирати дитина.

 • Навчитеся готувати торт або тістечка. Корисні заняття можуть перекочувати на кухню. Включіть фантазію і разом займіться приготуванням улюбленої солодощі.

 • Придумайте і намалюйте настільну гру. Навіть якщо це буде щось на зразок монополії або лото - зробіть це разом з дитиною. Школяр зможе без проблем написати правила гри і ви з допомогою фарб і фломастерів зробите аналог відомої гри.

 • Навчитеся шити щось просте, але корисне. Наприклад, мішечок для шкільної взуття, наволочку або шорти - кілька стібків, гарний настрій і корисна річ в будинку.

 • Вчіться разом. Дізнавайтеся три цікавих факту в день. Кожний у родині може знаходити унікальну інформацію і ділитися нею після вечері або протягом дня. Після марафону новин можна провести марафон на самого уважного слухача.

 • Подивіться фільми на декількох мовах з субтитрами. Спробуйте “підсадити” підлітка на фільми і серіали в оригіналі. Навіть прослуховування тексту іноземною мовою дає добрий ефект для навчання.

 • Зробіть сімейну фотосесію. Зберіть всією сім'єю, одягніть щось оригінальне і зробіть фотосесію прямо вдома. Організуйте музику, атмосферу та гарний настрій для всіх членів сім'ї.

Як уберегтися від застуди під час канікул

найпопулярніший порада для батьків - не ходіть з дітьми в погано провітрювані приміщення з великою кількістю людей. Це майже нереально, тому максимально оберігайте школярів від потрапляння в такі місця, але проводите профілактику захворювань з допомогою вітамінів і якісної регулярної їжі.

Звичайні закони, які діють завжди - це: не давайте вибігати на холод гарячими, добре годуйте і не забувайте про спортивну навантаженні. В грипозний період особливо важливо мити руки після транспорту і керуватися здоровим глуздом:

 • Стежте за харчуванням, в якому повинен бути білок, жири, вітаміни і навіть трохи цукру

 • Не вкутуйте дітей, але і не забувайте про те, що ноги і голова повинні бути в теплі

 • Слідкуйте за кампаній в якій можуть бути кашляючі сопливі діти і батьки

 • Залучайте школярів до посильним спортивних навантажень

 • Провітрюйте приміщення і слідкуйте за рівнем вологості в спальні

 • Давайте дітям відпочивати, насолоджуватися канікулами

 • Слідкуйте за споживанням солодкого - восени загострюються хвороби шлунково-кишкового тракту

Бажаємо вам вдалих канікул і гарних вражень від осіннього відпочинку!