Кабмін затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного соціального внеску (ЄСВ) та інших платежів, повідомила прес-служба Мінфіну. Цей рахунок вводиться з 1 січня наступного року. Всі платежі (ЄСВ в Пенсійний фонд та інше) можна вносити однією сумою. Відповідну постанову уряд прийняв на засіданні 29 квітня.

Документ визначає механізм зарахування платниками коштів на єдиний рахунок, перерахування коштів з єдиного рахунку на бюджетні рахунки та повернення (обліку) помилково та /або надмірно зарахованих коштів. Ефективне функціонування єдиного рахунку вирішить велику кількість технічних проблем при перерахуванні платежів, оптимізує діяльність податкових органів і спростить життя бізнесу", – йдеться у повідомленні. Мінфін

Сплата податків, скріншот: YouTube
Сплата податків, скріншот: YouTube

Єдиний рахунок будуть відкривати в Казначействі на ім'я Державної податкової служби (ДПС). Для платників, які будуть користуватися єдиним рахунком, обов'язок щодо сплати податків і зборів вважається виконаним з моменту внесення грошових коштів на єдиний рахунок. ДПС щодня буде формувати реєстри платників податків і направляти їх Казначейству, яке на основі отриманих реєстрів буде розподіляти кошти між бюджетами і фондами.

Щоб здійснити переказ коштів зі свого поточного банківського рахунку на єдиний рахунок платник повинен заповнити розрахунковий документ відповідно до вимог порядку заповнення документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів, ЄСВ, який затверджений Мінфіном.

Популярні новини зараз
В Україні зросте ціна на картоплю, яка до останнього "тримала" планку: у чому причина В Україні знову сильно подорожчало м'ясо: скільки коштуватиме курятина і свинина Дружина Казаніна з "Квартал 95" розділила росіянок на типи - лань, курка та орлиця, і зробила висновки: "Чоловіка в жертву шакалу" Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Крім того, платники податків отримають можливість самостійно визначити напрямок використання сум, що були виплачені помилково або надмірно. У своєму електронному кабінеті платник податків зможе ознайомитися з реєстром, за яким ДПС сформувала його платежі і направила в Казначейство для розподілу.

Сплата податків, скріншот: YouTube
Сплата податків, скріншот: YouTube

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Зеленський підписав закон про ринок землі в Україні, основні положення документу. Що передбачає документ

Як повідомляв портал "Знай.ua", Саакашвілі - віцепрем'єр — експрезидент Грузії назвав головні кроки у разі отримання посади. Міхеіл Саакашвілі розповів, чим займатиметься на посаді віцепрем'єра

Також "Знай.ua" писав, найбідніші та найбагатші області України – у Держстаті розповіли, де заробляють найбільше. Державна служба статистики України оприлюднила попередні дані про доходи та витрати населення