Статус підприємств "зеленої металургії" в Україні отримало обмежене коло виробників, яким Верховна рада безпідставно надала пільговий тариф на передачу електроенергії. Про це пише журналіст Сергія Лямець у колонці "Чим Європейська" Зелена Металургія " відрізняється від української" на сайті "Кореспондент".

"Це схема і обман. Якщо в Європі Металургія стає "зеленою" тільки після того, як переходить на чисту енергію без використання вуглецю, то в Україні все навпаки. У нас статус "Зелена Металургія" отримало обмежене коло підприємства, яким якраз дозволили не платити за " зелену електроенергію", - пише Лямець.

Українська "Зелена металургія", за твердженням журналіста, є традиційною чорною металургією, але з фінансовими державними пільгами.

Якщо європейські компанії, щоб отримати статус підприємств "зеленої металургії", інвестують мільйони євро для повної відмови від вуглеводневого палива, то українські виробники просто на рівні закону звільнені від зобов'язання підтримки виробників електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

"В Україні цей статус дали підприємствам, які при виробництві тонни сталі в атмосферу викидають до 250 кг CO2",- вказує Лямець.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павліка Репехова після пологів показала, як звикається зі статусом мами: "Михайлик їсть, і я хочу"

З ким проводить час Святослав Вакарчук з "Океан Ельзи" після розставання з Лялею: помічники артиста все пояснили

Юля Зайка показала, ким замінила Холостяка Заливака: "Ми пара?"

Головне за ніч: Юля Зайка розповіла про інтим з Заливако, українка народила в лісі, Ротару "відбила" режисера у Пугачової, фатальний вибух газу

Показати ще

За його інформацією, статус "зеленої металургії «отримали в Україні:» Дніпросталь «з корпорації» Інтерпайп «Віктора Пінчука – » Дніпроспецсталь «з групи VS Energy і» Азовелектросталь«, які входять в машинобудівний холдинг»Азовмаш".

"Найбільшим споживачем електроенергії з цього списку є» Дніпросталь" Пінчука. Завод Пінчука в рік заощадить $14 млн. заощадив рівно заробив! У масштабах країни цифри зовсім приголомшливі. Компенсувати «зелений тариф» замість Пінчука та інших «зелених металургів» будуть за рахунок держбюджету, збільшуючи держборг, а це більше 9 млрд грн тільки в 2020 році",- підсумував Сергія Лямець.

Нагадаємо, при підготовці законопроекту № 3658 про зниження «зелених тарифів» до другого читання, колишній працівник групи «Інтерпайп», народний депутат Дмитро Кисилевський, подав поправку про надання пільг на оплату тарифу на передачу електроенергії для вузького кола підприємств, серед яких підприємства групи «Інтерпайп». Для надання такої пільги в законодавство введено поняття»зеленої металургії".
Поправка була підтримана головою Комітету з питань енергетики Андрієм Герусом і увійшла до підсумкової редакції Закону.