Розвиток зеленої енергетики в Україні зменшує можливості політичного шантажу з боку Росії, яка намагається зберегти свій вплив на Україну та ЄС за допомогою поставок традиційних енергоресурсів – газу, вугілля та ядерного палива.
Про це у своєму блозі написав експерт енергетичного ринку Віктор Куртєєв.

"Розвиток ВДЕ-важливий елемент національної безпеки. Стимулюючи зростання вироблення електроенергії на внутрішньому ринку, ми все далі йдемо від проблеми російського газу як елемента політичного шантажу» ,- вважає експерт.

За його словами, за останні десять років "зелена" енергетика залучила близько 10 млрд дол інвестицій і разом з агросектором є лідером за цим показником. Він також зазначає, що" зелена індустрія " повинна стати флагманом розвитку економіки.

Як вказує Куртєєв, Україна повинна вжити заходів, які сприятимуть збільшенню вироблення зеленої електроенергії, а також зростанню споживання електроенергії в різних секторах.

"Вони дозволять" перезавантажити " енергетику-зробити її сучасною і технологічною»,- додав експерт.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 5-11 грудня для всіх знаків Зодіаку: у Овнів фінансовий рай, Раки травмуються, а Козероги віддають борги Катя Лозовицька розповіла про бруд на шоу "Холостяк", шкода тільки Топольського: "Я вперше заплакала" Король Чарльз III вирішив відзначати Різдво по новому: Меган Маркл та принц Гаррі вже відмовилися Без каші не залишимося: в Україні оновили ціни на соняшникову олію, гречку та курячі яйця
Показати ще

Як повідомлялося, за підсумком І півріччя Україна виробила 12,2% екологічної енергії (сонце, вітер, гідростанції та біостанції) проти 8,8% в аналогічному періоді 2019 року.

Нагадаємо, все ядерне паливо Україна закуповує у російської компанії "ТВЕЛ" і американської Westinghouse. У свою чергу виробництво електроенергії з вугілля створює багато шкідливих викидів, що погіршує ситуацію в екології.

Країни Європи, в т. ч. Україна, нарощують виробництво зеленої електроенергії - з сонця і вітру, щоб поліпшити екологію і позбутися від необхідності купувати паливо за кордоном. При цьому Росія, як ключовий експортер вугілля і газу в країни ЄС, намагається зберегти свій економічний і політичний вплив на Європу. Володимир Путін і російські пропагандисти неодноразово критикували зелену енергетику, кажучи про нібито її шкоду для людей, птахів, земляних черв'яків.