Про це написав президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков у колонці для «Інтерфакс-Україна».

Він нагадав, що тариф на передачу електроенергії був удвічі підвищений всього півроку тому, і це було граничним рівнем, який може витримати промисловість.

"Тоді ми чесно сказали: це максимальне підвищення, яке зможе пережити галузь. Але нас не почули. І вже з 1 грудня ціна зросте ще на 30%", - написав Каленков.

За його словами, чергове підвищення тарифу призведе до додаткових мільярдних витрат для промисловості, що зробить неконкурентоспроможною їх продукцію. У підсумку підприємства змушені будуть скорочувати працівників, щоб вижити.

Сектор зеленої енергетики стикнувся з новим видом тиску, ілюстративне фото
Сектор зеленої енергетики стикнувся з новим видом тиску, ілюстративне фото

Популярні новини зараз

У Насті Каменських помер тато: що відомо про найріднішого чоловіка співачки

Чи буде розлучення? Топалов емоційно висловився про Тодоренко: "Хотіли вбити один одного"

Літак з футболістами потрапив в авіакатастрофу: вижити не вдалося нікому

Епіфаній відшукав у Біблії пророцтво для України 100-річної давнини

Показати ще

«В умовах кризи, промисловість бореться за кожну гривню собівартості. Рішення, яке зараз приймає НКРЕКП, - це додаткові мільярди гривень, які українська промисловість повинна буде заплатити. Наша продукція стане неконкурентоспроможною, десятки тисяч робочих місць опиняться під загрозою скорочення», - пояснив Каленков.

Причому звільняти співробітників, за його словами, змушені будуть не тільки промислові підприємства, а й компанії суміжних, а також обслуговуючих галузей. "Вантажі металургів і гірників складають більше 40% вантажів Укрзалізниці і більше 45% вантажів морських портів України», - зазначив Каленков.

Нагадаємо, НКРЕКП підвищила тариф на передачу електроенергії з 1 грудня 2020 року на 30% - з 240,23 грн /МВт-год до 312,76 грн /МВт-год.

Раніше економіст Борис Кушнірук заявив, що підвищення тарифу на передачу електроенергії значно поглибить економічну кризу в Україні - призведе до подальшого падіння виробництва і прискорить інфляцію.

У свою чергу заступник голови Незалежної профспілки гірників України Анатолій Акімочкін прогнозує, що підвищення тарифу на передачу електроенергії знищить вугільну галузь і залишить шахтарів без роботи.