У Міністерстві економіки України повідомили роботодавців про ще одну причину, за якою можна звільняти працівників під час війни.

Зокрема мова йде про звільнення через знищення виробництва, проте для цього потрібно мати докази. Водночас працівник має право претендувати на виплату вихідної допомоги в розмірі не менше місячної зарплати.

Як йдеться у коментарі Міністерства економіки України, влада вирішила доповнити законодавство щодо оптимізації трудових відносин. То ж відтепер під час воєнного стану працівника можна звільнити через знищення виробничих потужностей.

Трудова книжка скриншот youtube Вікна-новини
Трудова книжка скриншот youtube Вікна-новини

Зміни вносяться до 41 статті Кодексу законів про працю (КЗпП). Згідно з ними роботодавець повинен довести, що він не в змозі забезпечити працівника роботою після знищення (відсутності) виробничих, організаційних і технічних умов, засобів виробництва чи майна внаслідок бойових дій.

Популярні новини зараз
Дружина зірки "Чорне кохання" Бурака Озчівіта Фахріє Евджен пішла з дому після його візиту до путіна: "Дайте нам спокій" Ціни на цукор та сіль в Україні знову підіймаються вгору: у скільки обійдуться необхідні продукти серпні Що буде з гривнею найближчим часом: експерт назвав два можливі сценарії дій Нацбанку Екстрасенс Олена Курилова попередила українців про війну ще в 2020 році: "Я біля танка, перемога буде за нами"
Показати ще

Це можуть бути, наприклад, документи технічної інвентаризації, які засвідчують факт знищення майна, довідки з органів внутрішніх справ України, акт про пожежу та висновки інших установ.

Крім того, якщо роботодавець вирішив розірвати трудовий договір відповідно до вищевказаних умов, працівнику належить виплата вихідної допомоги в розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Центр Зайнятості скриншот youtube Державна служба зайнятості
Центр Зайнятості скриншот youtube Державна служба зайнятості

Нагадаємо, українцям доплатять за понаднормовий стаж: на яку пенсію розраховувати

Як повідомляв "Знай.ua", заборона видачі повісток на блокпостах, АЗС та на вулиці: Володимир Зеленський сказав своє слово

Також "Знай.ua" писав, російський дипломат у США осоромився боєм з соняхами: "Дратує кожен символ"