Для всіх наших читачів, які уважно стежать за змінами пенсійних виплат, є кілька важливих новин. На цей раз ми розповімо, кому з українців період навчання не зарахують до страхового стажу.

Про це стало відомо завдяки повідомленню порталу "Хвиля".

Пенсіонери, скріншот з відео
Пенсіонери, скріншот з відео

Повідомляється, що при оформленні пенсії до страхового стажу відноситимуться роки навчання на денному відділенні у вузі за період до 1 січня 2004 року.

Для підтвердження факту навчання у роки до Пенсійного фонду слід пред'явити диплом чи свідоцтва, посвідчення та інші документи, видані виходячи з архівних даних.

Популярні новини зараз
27 уколів у губи, все тіло в тату і навіть талія 35 см: групка людей вирішила зробити себе красивішими, але прогадали Вселенська батьківська субота 3 червня: чому перед Трійцею не можна навіть мити посуд, інші правила дня Чи забере Україна Крим? Тарологиня розповіла, що загрожує Володимиру Зеленському: "Все піде не так, як комусь хочеться" "ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня
Показати ще

Як докупити стаж за період навчання після 2004 року?

Після цієї дати такий період зараховується до страхового стажу лише у разі добровільної сплати єдиного соціального внеску. Для цього слід звернутися до органів податкової служби за місцем проживання та написати заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Сума ЄСВ, яку доведеться заплатити, становитиме 2860 гривень на місяць. Відповідно до статті 10-ї Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", у разі одноразової сплати ЄСВ за періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, її сума за кожен місяць такого періоду не може бути меншим від мінімального страхового внеску на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

Нагадаємо, у Пенсійному фонді назвали категорію українців, які можуть попрощатися із пенсією.

Раніше повідомлялося, у популярних українських супермаркетах гречка та деякі крупи подешевшали, а борошно дорожчає.

Також, залишилося менше місяця: пенсіонери отримають довгоочікуване підвищення виплат, категорії.