Зміни, які внесло в життя українців повномасштабне вторгнення росії, зачепили й ринок праці. Зокрема, очікується, що у 2023 по рівню зарплат Україна може відкотитися до показників минулих років.

Крім того, у 2023 році деякі професії стали більш популярними, а інші, навпаки, втратять свій попит. Про тренди серед професій сайту Pro Гроші розповіла експертка ринку праці Валентина Бардадим.

"Професії критичної інфраструктури та виробничі посади будуть затребуваними. Думаю, що все більше жінок почнуть опановувати "традиційно чоловічі" професії, в яких будуть дуже успішними, оскільки професійність не має гендеру, віку та будь-яких інших обмежень", – говорить експертка. Валентина Бардадим

Центр зайнятості, фото zhitomir
Центр зайнятості, фото zhitomir

Відзначається, що важливим напрямком для розвитку після війни має стати оборонна промисловість. Експертка пояснює, що також Україні знадобиться відновлення земельних ресурсів, оскільки величезна кількість орних земель зараз не в кращому стані. Збільшиться й попит на медичних працівників.

Популярні новини зараз
Черги — не проштовхнешся? АТБ оголосили суперакцію зі знижкою в 50%, але є нюанс Двійник володимира путіна зганьбив діда в Маріуполі і забув щелепу: "Бабуся без зубів" Тариф на світло зросте вдвічі: українцям зізналися, скільки доведеться платити вже з 1 квітня Наречена Роналду Джорджіна Родрігес не змогла пережити загибель сина: "Це найбільший біль"
Показати ще

"Знову ж таки – дорожнє будівництво, залізниці. І крім відновлення потрібне ще й оновлення", – додала Валентина Бардадим. Валентина Бардадим

Водночас Валентина Бардадим прогнозує, що по рівню зарплатні Україна може відкотитися до показників 2014-2015 років. За її словами, українцям варто очікувати зменшення обсягів виробництва до 25% та скорочення економіки країни на 30%.

Медики. Фото: Youtube
Медики. Фото: Youtube

Топ-5 популярних професій у 2023 році:

1. Професійні військові. Зараз ні у кого немає сумнівів, що без армії Україні завжди загрожуватиме небезпека нападу росії.

2. Медики. Особливо у попиті будуть кардіологи, реаніматологи, хірурги. А також країні будуть потрібні медсестри з добрими знаннями та досвідом. Крім того, суттєво підвищиться їхня зарплата.

3. Психологи. Їхня допомога ще тривалий час буде потрібна багатьом людям, які пережили жахи війни.

4. Будівельники. Для відновлення країни потрібними будуть усі будівельні спеціальності. То ж завжди знайдуть собі роботу в Україні інженери, проєктувальники, архітектори, дизайнери, а також представники таких робочих спеціальностей як маляри, штукатури, лицювальники.

5. Логісти. Оскільки з'явиться необхідність постачати продукцію, необхідні матеріали для будівництва, ремонту, відновлення інфраструктури, продовольчого забезпечення країни ці фахівці матимуть чималий попит.

будівельники
будівельники

Нагадаємо, якщо потрібна медична допомога, а мобільний зв'язок відсутній: у МОЗ підказали, що робити

Як повідомляв "Знай.ua", ви можете не помітити небезпеку: яких обов'язкових правил потрібно дотримуватися взимку

Також "Знай.ua" писав, кому з українців полегшать отримання субсидії: у ПФУ назвали умову