Картопля є одним з найпопулярніших продуктів серед українських сімей, то ж здорожчання цього продукту обов'язково зачепить гаманці українців.

Після новорічних свят в Україні картопля знову здорожчала. Станом на 19 січня кілограм рожевої коштує в середньому 13,9 грн, що майже на 3 грн перевищує середньомісячну ціну грудня-2022 в 11,01 грн.

Такі дані з'явилися на сайті "Мінфін". Згідно з інформацією порталу, подорожчала й молода картопля. Її можна придбати за ціною, яка зросла майже на 5 грн/кг – а саме із 11,21 грн до 15,9 грн.

Крім того, подорожчала й вартість звичайної картоплі. Її ціна зміни лилася майже на 50 коп./кг. Ціни в окремих мережах супермаркетів (за 1 кг) наступні: в Auchan – 8,3 грн, в Megamarket – 13,9 грн, у Varus – 8,2 грн.

Картопля, скріншот: YouTube
Картопля, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
61,72 грн за кубометр: українці дізналися, скільки вони можуть заплатити за водопостачання вже з 1 квітня В Україні хочуть повернути навчання у школах двома мовами, але є нюанс: "Профільний предмет буде обов'язково" Ані Лорак вперше сказала, чому зрадила Україну і назвала війну "конфліктом": "Сиди там і не смерди" Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня
Показати ще

Відзначається, що, наприклад, на рожеву картоплю ціни зростають другий місяць поспіль. Проте у листопаді відбулося її здешевлення з 10,07 грн/кг до 9,99 грн/кг.

Після цього спостерігалося лише зростання: у грудні – до 11,01 грн, у січні – до 12 грн. Такими були дані на дані на 1 число місяця, адже після цього ціни зросли до 13,9 грн.

Проросла картопля, фото vegan.rocks
Проросла картопля, фото vegan.rocks

Водночас як відзначають фахівці, звичайна картопля дорожчає вже 3 місяць поспіль. А востаннє ціни на неї знижувалися у жовтні-2022. Тоді її вартість впала з 11,8 грн/кг до 9,09 грн/кг. А вже опісля ціни на картоплю зростали наступним чином:

  • листопад – 9,61 грн/кг;
  • грудень – 9,77 грн/кг;
  • січень-2023 – 10,13 грн/кг. На початку місяця ціни на овочі трохи знизилися – до 9,74 грн/кг, але незабаром знову пішли вгору.

Почалося здорожчання й на молоду картоплю. Ціни на цей вид продукції зросли після здешевлення в листопаді з 11,39 грн/кг до 11,21 грн/кг.

Ціни на картоплю, фото: Мінфін
Ціни на картоплю, фото: Мінфін

Нагадаємо, пенсіонерам видадуть доплату: у ПФУ пояснили, як отримати гроші

Як повідомляв "Знай.ua", продавці змінили цінники на курятину та яловичину: м'ясо собі дозволити зможе не кожен

Також "Знай.ua" писав, подорожчання на 5-10% щомісяця: на яку категорію продуктів ціни злетять вже скоро