В Україні зареєстровано 10,7 млн пенсіонерів, з різним розміром пенсійних виплат, який залежить від стажу особи та інших факторів. Є певні категорії пенсіонерів, які мають право на додаткові доплати.

Цього разу мова йтиме про жінок, які мають статус за особливі заслуги перед Україною, і такими є багатодітні мами. До такої категорії відносяться жінки, які мають 5 та більше дітей. У Пенсійному фонді зазначили, що право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку після досягнення 50-річного віку мають матері п’ятьох і більше дітей.

Пенсіонерка, фото: Знай.ua
Пенсіонерка, фото: Знай.ua

Крім того, до пенсії має виплачуватися доплата у сумі 35% від прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян і виплачується разом із пенсією. Згідно з останніми даними, прожитковий мінімум для непрацездатних громадян у 2023 році становить 2093 грн. Тож, 35% це 732,55 грн. Саме таку суму додатково отримуватимуть багатодітні мами на пенсії.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Маєтки та квартири на сотні мільйонів: ЗМІ розкрили, чим володіє Шуфрич від забороненої ОПЗЖ Юрій Горбунов впевнений, що заслуговує на краще, як і Катя Осадча: "Як це довго" Гороскоп на тиждень з 27 березня до 2 квітня для всіх знаків Зодіаку: Козероги без негативу, Леви в мінусі, а Овни ловлять Фортуну Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

У ПФУ зазначили, що такі матері мають право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку після досягнення 50-річного віку, якщо вони виховали дітей до досягнення віку 6 років та мають не менше ніж 15 років страхового стажу.

Нагадаємо, ми писали, що пенсіонери можуть отримати надбавку 500 грн після індексації: кому взагалі не пощастить.

Як повідомляв "Знай.ua" українцям повідомили про нові штрафи: хто і скільки заплатить вже у 2023 році.

Також "Знай.ua" інформував, частині пенсіонерів встановили доплату у 25% прожиткового мінімуму: хто на це має право